e
sv

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, BTC Yatırımcılarına Tavsiyelerde Bulundu

microstrategy ceosu michael saylor btc yatirimcilarina tavsiyelerde bulundu 5QuJdPK4 | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, BTC Yatırımcılarına Tavsiyelerde Bulundu

MicroStrategy’nin kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, Bitcoin satın alma çılgınlığını başlattıktan sonra, biriktirdiği BTC miktarını açıkladı ve bazı tavsiyelerde bulundu.

Funky Crypto Podcast‘de konuşan Michael Saylor, bağlı olduğu çeşitli kuruluşlar aracılığıyla on binlerce Bitcoin satın aldığını söyledi ve ekledi;

”MicroStrategy veya kontrol ettiğim kuruluşlar aracılığıyla 88.000 Bitcoin satın aldım. Asla bir Satoshi bile satmadım.”

Biriktirdiği Bitcoin fiyatı 2,5 Milyar Dolar değerinden fazla olan Saylor, Bitcoin yatırımcılarına ellerindeki Bitcoin’leri satmamaları gerktiğini ve daha uzun vadeli yatırım yapmaları gerektiğini tavsiye etti.

BTC

Michael Saylor“Bitcoin kullanma şeklinizin uzun vadeli bir tasarruf hesabı olduğunu düşünüyorum. Yani, paranızın bir kısmına kumar oynamayı, spekülasyon yapmayı ve tutkulu olduğunuz şeylere bahse girmeyi seviyorsanız, paranızın o kısmını alın ve yeni girişimlere yatırım yapın. Önümüzdeki 20 yıl veya 30 yıl boyunca biriktirmek istediğiniz paranızın başka bir bölümünü ise alın ve bunu Bitcoin’e koyun. Sadece orada bırakın ve tüm gelişmelere kendinizi kapatın.”

”BTC’nizi 27.000$’a satarsanız ve sonra bir sabah uyandığınızda 1 Milyon Dolar’a ulaştığını görürseniz nasıl hissedersiniz? 1 Milyon Dolar’a ulaştığında, onu 0,019 Milyon Dolar’dan aldığınız ve 0,022 Milyon Dolar’a sattığınızla övünecek misiniz? Kendinizi aptal gibi hissetmeyecek misiniz?”

Ayrıca Saylor, Bitcoin’in ilk 10 yılında yaşanan dalgalanmanın ileriye dönük olarak tekrarlanmayacağına inandığını da sözlerine ekledi.

“İlk 10 yılda Bitcoin, offshore borsalarda kaldıraç oranına sahip bir grup traderın hakimiyetindeydi ve onlar spekülatörlerdi. Bu bir grup insandı. Mart ayından sonra bu yıl sigorta şirketlerine, kurumsal şirketlere, hazinelere, kurumsal yatırımcılara sahipsiniz. Bunları altın yerine alıyorlar. 10 yıl boyunca bir enflasyon koruması olarak tutmak için satın alıyorlar. Kaldıraç kullanmıyorlar, açık deniz borsaları kullanmıyorlar, spekülatör değiller.”

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

 

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI