e
sv

Microsoft, Xbox Live Gold Fiyat Artışını İptal Etti

microsoft xbox live gold fiyat artisinda geri adim atti 1gAUQf4l | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft, Xbox Live Gold Fiyat Artışını İptal Etti

Microsoft, tartışmalı Xbox Live Gold fiyat artışını aksine çevirdi. Şirket, Cuma günü Xbox konsollarında çevrimiçi oyun oynamak için gerekli olan yıllık abonelik maliyetini 120 dolara çıkaracağını duyurdu. Lakin fiyat artışına dair çeşitli tartışmalar sonucu Microsoft, tekrar yaptığı duyuruda fiyatın birebir kalacağını belirtti.

Fiyatsız oyunlar için artık Gold abonelik gerekmeyecek

Microsoft tarafından yapılması planlanan fiyat artışı başarılı bir halde gerçekleştirilemeyince, Microsoft oyuncuların gönlünü alabilmek ismine bir atak daha yaptı. Hizmet bedelinin tıpkı kalmasının ötesinde şirket, fiyatsız oynanan oyunlar için abonelik gerekliliğini ortadan kaldırarak Xbox Live’ı Sony ve Nintendo‘nun çevrimiçi hizmetleriyle uyumlu hale getirmeye karar verdi.

Fortnite üzere fiyatsız oynanabilen tanınan oyunlar, çevrimiçi abonelik olmadan PlayStation konsollarında ve Nintendo Switch‘te oynanabilir. Lakin Xbox tarafında bu durum o denli değildi ve oynamak için bir üyeliğe gereksiniminiz vardı. Bu durumu bilakis çevirip rakipleri ile daha uyumlu hale gelmeyi amaçlayan Microsoft, bu değişlikliği önümüzdeki aylarda mümkün olan en kısa müddette gerçekleştirmek için çok çalıştığını tabir ediyor.

Xbox Live Gold Tekno Deha

Bir blog gönderisinde hususa dair açıklama yapan Microsoft grubu, durumu şöyle pahalandırıyor; “Arkadaşlarla temas kurmak ve oynamak, oyunun hayati bir modülü ve her gün ona güvenen oyuncuların beklentilerini karşılayamadık. Sonuç olarak, Xbox Live Gold fiyatlandırmasını değiştirmemeye karar verdik.”

“Bu anı, oyuncuları tecrübelerinin merkezinde gördüğümüze nazaran Xbox Live’ı daha uyumlu hale getirmek için bir fırsata dönüştürüyoruz. Fiyatsız oynanan oyunları Xbox’ta oynamak için artık bir Xbox Live Gold üyeliğine gereksiniminiz olmayacak. Bu değişikliği önümüzdeki aylarda mümkün olan en kısa müddette sunmak için çok çalışıyoruz.”

“Esasen bir Xbox Live Gold üyesiyseniz yenileme için mevcut fiyatınızda kalırsınız. Yeni ve mevcut üyeler, bugün ödedikleri fiyatlarla Xbox Live Gold’un keyfini çıkarmaya devam edebilir. ABD’de 1 ay için 9,99 dolar, 3 ay için 24,99 dolar, 6 ay için 39,99 dolar ve perakende 12 ay için 59,99 dolar.”

Microsoft’un son yıllarda odaklandığı noktanın, Xbox Live Gold’a erişimi içeren bir Ultimate katmana sahip olan Xbox Game Pass olduğu düşünülüyor. Game Pass birçok oyuncu için büyük kıymet sağlarken, Xbox Gold Live’in fiyat artışları, insanları daha değerli hizmet için ödeme yapmaya iten bir teşebbüs olarak değerlendirilmeye başladı.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI