e
sv

Microsoft Edge daha süratli açılacak!

Microsoft Edge daha süratli açılacak!
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft Edge daha süratli açılacak!

Yazılım devinin tarayıcısı Edge kullanıma sunulduğu günden bu yana süratli bir halde güzelleştirilmeye devam ediyor.Windows 10 ile birlikte hayatımıza giren bu tarayıcı çoğu kullanıcının gönlünde taht kurmuş durumda.Durum böyle olunca Microsoft bu tarayıcıyı günden güne yenilemeye devam ediyor.Yeni gelen güncelleştirme ile birlikte bir haylı hızlı açılan bu tarayıcı hızına hız katıcak.

microsoft

Edge başlangıcı hızlanıyor

Beta sürüme eklenen yeni özellik sayesinde sistem başlatıldığın art planda bir süreç halinde çalışmaya başlayacak. Böylece kullanıcı tarayıcıya tıkladığında eskisine göre daha süratli bir yükleme tecrübesi elde edilecek.

Dikey sekme

Bir diğer değerli değişiklikse sekme pozisyonunda. Dikey konumlandırılabilecek sekmeler sayesinde ultrawide panele sahip kullanıcılar monitörlerinin bu artısından faydanalanarak dikeyde alan kazanabilecek. Dikey sekmeler 16:9 panellerde de görünüm açısından hoş bir özelleştirme olabilir.

Yeni saklılık özellikleri

Bununla birlikte versiyon 88’le birlikte tarayıcıya eklenecek book view özelliğiyle dokümanlar tek sayfada ya da kitap görünümünde görüntülenebilecek. Siteye mahsus müsaadeleri görüntülemenin yanı sıra üçüncü parti çerezleri temizleme özelliğinin de yolda olduğunu belirtelim.

Son olarak yeni Edge tarayıcıya kurumsal müşterilere yönelik olarak FTP protokolünü kullanan siteler için İnternet Explorer modu da eklenecek. Yeni sürüm Microsoft’un yol haritasına nazaran önümüzdeki ay yaygın kullanıma sunulacak.Kullanıma sunulduğunda tekrardan sizleri bilgilendireceğiz.

 

Teknoloji ile ilgili diğer haberlerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI