e
sv

Surface Duo Piyasaya Çıkıyor!

microsoft acikladi cift ekranli akilli telefon surface duo avrupada piyasaya cikiyor KRrK5StL | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çift Ekranlı Akıllı Telefon Surface Duo Avrupa’da Piyasaya Çıkıyor

Microsoft bu sonbaharda, sadece ABD’de mevcut olan çift ekranlı ve Android işletim sistemli Surface Duo akıllı telefonunu piyasaya sürmüştü. Şirketten yapılan açıklamaya nazaran aygıt Avrupa’lı kullanıcılara sunulmaya hazırlanıyor.

Kasım ayında, Microsoft’un Surface Duo’yu Avrupa pazarından başlayarak öbür bölgelerde de piyasaya sürmeyi planladığına dair haberler çıkmıştı. Artık Microsoft, şirketin çift ekranlı telefonunu 2021’in başlarında Kanada, İngiltere, Fransa ve Almanya‘da piyasaya sürmeyi planladığını resmen onayladı.

Surface Duo

Sorunların Avrupa sürümünde çözülmesi bekleniyor

Akıllı telefonun sıkıntılı olduğuna dair birtakım haberler de çıkmıştı. Şarj konektörünün etrafındaki çerçevenin çatladığı, zayıf sinyal ve data transferindeki yüksek gecikme hakkında bazı sorunlar bildiriliyordu. Microsoft’un tüm bu sıkıntıları aygıtın Avrupa sürümüyle birlikte çözüme kavuşturması bekleniyor.

Surface Duo

Surface Duo her biri iki 5,6 inç iki ekrana sahip. Her panelin çözünürlüğü 1800 x 1350 piksel ve toplam çözünürlük ise 2700 x 1800 piksel. Akıllı telefon, Snapdragon 855 yongalı bir sistem üzerine inşa edilmiş. Pil kapasitesi 3.566 mAh ve 18 watt şarj takviyesi mevcut.

Kasa açıldığında ve katlandığında ise sırasıyla 4.8 ve 9.6 mm kalınlığa sahip olan akıllı telefonun kamera çözünürlüğü ise sadece 11 megapiksel. Kalem takviyesine de sahip Surface Duo, NFC ve 5G dayanağından mahrum bir biçimde geliyor. Giderek popülerlik kazanan esnek ekranlı akıllı telefonlarla ne kadar rekabet edebileceği ise şimdilik maalesef sadece bir muamma.

 

Sıradaki içerik:

Surface Duo Piyasaya Çıkıyor!