e
sv

MHRS Aşı randevusu nasıl alınır? Kimlere yapılacak?

mhrs asi randevusu nasil alinir kimlere yapilacak QRc9scWu | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

MHRS Aşı randevusu nasıl alınır? Kimlere yapılacak?

Çin merkezli Sinovac firması tarafından üretilen ve Türkiye’ye getirilen 3 milyon dozluk koronavirüs aşısı, dün birinci defa Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’ya vuruldu. Bugün prestiji ile ülke genelinde aşılama başladı. Koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır? MHRS randevu almak için yüz binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor.

MHRS aşı randevusu: Koronavirüs

MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) sistemi üzerinden aşı randevusu almak mümkün. Bunun için yapılması gereken süreçler epey kolay;

1 – https://www.mhrs.gov.tr adresine ulaştıktan sonra sağ üst kısımda yer alan “Randevu Al” seçeneğine tıklayın ve sisteme giriş yapın. Giriş için e-Devlet şifrenizi yahut MHRS şifrenizi kullanabilirsiniz.

MHRS Tekno Deha

2 – Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan sayfada, sağ tarafta yer alan “Aşı Randevusu Al” seçeneğine tıklayın. Randevuyu Aile Doktorundan mi yoksa Hastaneden mi almak istediğinize dair bir soru ile karşılaşacağınız.

MHRS Tekno Deha

3 – Hastane yahut Aile Doktoru ortasında tercih yaptıktan sonra aşı için uygun bireyler ortasındaysanız, ilgili ekrana yönlendirilecekseniz. Lakin üstte belirttiğimiz kuralları karşılamıyorsanız, aşağıdaki ihtar ekranı ile karşılaşıyorsunuz.

MHRS Tekno Deha

Koronavirüs aşısı kimlere yapılacak? – Öncelik sırası

Yapılan açıklamada aşılama çalışmalarına Sıhhat Çalışanları ile başlanacağı ve 65 yaş üstü başta olmak üzere başka öncelikli kümeler için aşılama programının duyurulacağı belirtildi.

Saygıdeğer Vatandaşımız, Covid-19 Aşılama Programına birinci olarak Sıhhat Çalışanlarımızdan başlanacaktır. Başka öncelikli kümeler için aşılama programı, Ulusal Basın ve Medya organları ile kamuoyuna duyurulacak ve bu duyurudan sonra randevu verilecektir.

– Birinci basamak: Sıhhat çalışanları, 65 yaş üstündeki vatandaşlar, yaşlı ve mahzurlarının yanı sıra muhafaza konutu üzere toplu ve kalabalık alanlarda kalan yetişkinler

– İkinci basamak: Toplumun işleyişi için gerekli kesimlerde ve yüksek riskli ortamlarda bulunan, kritik işlerde çalışan şahısların yanı sıra 50 yaş ve üzeri en az 1 kronik hastalığı bulunanlar.

– Üçüncü evre: 50 yaş altı en az bir kronik hastalığı bulunanlar, genç yetişkinler, birinci iki kümede yer almayan bölüm ve mesleklerde çalışanlar.

– Dördüncü etap: Birinci üç basamağın / kümenin dışında kalan tüm bireyler.

 

Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir?

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

MHRS Aşı randevusu nasıl alınır? Kimlere yapılacak?