e
sv

Medal of Honor: Above and Beyond İncelemesi

medal of honor above and beyond incelemesi IGvNpVbY | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Medal of Honor: Above and Beyond İncelemesi

Medal of Honor: Above and Beyond, serinin tarihi kökenlerine ve sanal gerçekliğe birinci girişine kadar bir dönüşü işaret ediyor. Bir Onur Madalyası oyununda Normandiye kıyılarına saldırdığımızdan yahut Nazi işgali altındaki Fransa’yı kurtarmayalı uzun vakit olmuştu, lakin Above and Beyond bizi yeni teknolojideki o tanıdık İkinci Dünya Savaşı tecrübesine geri götürüyor. Above and Beyond, serinin başka oyunlarına nazaran hayli kısıtlayıcı ve kolay olmuş.

Medal of Honor: Above and Beyond’ın mantığı, öyküde sizi bir yerden bir yere götürürken, her biri daha küçük kısımlara ayrılmış altı büyük vazifeden oluşuyor. Oyunun her anı, küçük bir alanda ilermenizi ve Nazileri ortadan kaldırmak için çeşitli 2. Dünya Savaşı silahlarını kullanmanızı gerektiriyor. Bu anlar, yaya olarak yahut bazen bir aracın ardında dolaşmanıza neden olabilir.

Birtakım aksiyon sekansları biraz fazla ağır olabilir, karakterin hareket eden bir kamyonun ardında olduğu ve düşmanları aksi istikamette vurduğu sekanslarda dahil. Bununla birlikte, Above and Beyond, hareket meselesini hafifletmeye yardımcı olacak kimi şahane konfor seçenekleri sunuyor. Bunlar, dönüş artışlarını ayarlamanıza, koşma sırasında tünel görüşünüzü arttırmanıza yahut hatta daha ağır aksiyon sekanslarını büsbütün atlamanıza ve öyküye devam etmenize müsaade veren ayarları içerir. Bunlar, hareket meseleleri ile ilgili problemleri hafifletmek için kafiydi ve her kısmı atlamadan yapmanızı sağlıyor.

Silah İle Vuruş Hissi Tatmin Edici

Klasik silahlar, bilhassa M1 Garand üzere tek atışlı tüfekler kullanmak, orta sahneler ortasında keyifli atış deneyimleri yaşamanızı sağlar. Av tüfeği yahut uzun menzilli tüfekler uygun şartlarda epey ölümcüldür, tek bir atışla düşmanı ortadan kaldırabilirirsiniz. Güçlü Gewehr 43 keskin nişancı tüfeğini kullanmak yahut iknoik Walther P38 tabancasını bir düşman saldırısına karşı kullanmak kimi heyecan verici anlar yaşatabilir. Lakin otomatik silahlar, düşman tehditlerine karşı nişan alırken tetiği değiştirseniz bile, büsbütün denetimi sağlayamayabilirsiniz.

Above and Beyond oynadıkça, 2. Dünya Savaşı gazilerinin kıssalarını anlattığı yeni belgesellerin kilidini açarsınız. Ana menünün Galeri kısmında bulunan bu görüntüler hakikaten şahane ve değerli bir kuşağa bir platform sağlıyor. Bu insanların geçmişlerini görmek hayli duygusal hissetiriyor.

Kıssa sizi çok sık ayakta durmaya ya da oturmaya zorlar, etrafınızdaki tarz sahibi karakterleri ve enteresan olmayan kıssaları yaşar. Diyalog ve durumların birden fazla standart İkinci Dünya Savaşı olaylarıdır. Bir karakterden çok bir seyirici üzere yaşayarak, bu sahnelerin hiçbirinde ekseriyetle merkezi bir oyuncu olmuyorsunuz.

Medal of Honor: Above and Beyond, çok oyunculu versiyonunun tamamı aksiyona dayalıdır. Bir harita etrafında hareket etmek, öbür oyuncuları bulmak ve onları vurmak, bilhassa âlâ bir mücadeledeyken epey tatmin edicidir. VR olmayan bir oyunda oyuncuları vurmak ne kadar eğlenceli olsa da, gerçek bir kişinin size gerçek koştuğunu gördüğünüzde epeyce heyecanlanabiliyorsunuz.

ZTTMNytg5pMbocfqI6P2 20 87964dd6a0d8df8cbc8b6de94bcbab6b image | Tekno Deha

Çok oyunculu cinslerin birden fazla, maksada dayalı bir eşleşme çeşidi olsa bile mevt maçı oyunlarına dönüşür. Bu, birçok şahış nişancı için alışıldık bir durumdur, lakin burada Mad Bomber üzere modlar için açıklama eksikliğinden ötürü daha da makûs hale gelmiş.

Sonuç olarak Medal of Honor: Above and Beyond, klasik seriye hayal kırıklığıyla dönüş yaban bir oyun olmuş. Her ne kadar silah sesleri tatmin edici olsa da, parladığı anlar epey kısa, sizi yerinde durmaya ve sizi yahut karakterinizi nadiren içeren bir kıssayı seyretmeye zorlayan orta sahneler tarafından engelleniyor. Öte yandan çok oyunculu modu bulunuyor olsa da, oyundaki yetersiz oyuncu sayısından ötürü çok sıkıcı hale bürünebiliyor.

 

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Medal of Honor: Above and Beyond İncelemesi