e
sv

LG webOS 6.0 İle Gelen Yenilikler Neler?

lg webos 60 tanitildi webos 60 ile gelen yenilikler neler | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

LG webOS 6.0 İle Gelen Yenilikler Neler?

LG’nin akıllı TV işletim sistemi webOS’in yeni sürümü webOS 6.0 tanıtıldı. webOS 6.0, 2021’de tanıtılacak LG marka OLED, QNED Küçük LED, NanoCell ve UHD Smart TV’lere gelecek. Eski modellere güncelleme olarak gelip gelmeyeceği aşikâr değil.

webOS 6.0 ile ana ekran baştan tasarlandı. Daha çağdaş bir görünüme kavuştu. Yeni ana ekran ile sık kullanılan uygulamalara daha kolay bir biçimde erişilebiliyor. Kullanıcının izleme geçmişine nazaran önerilen içeriklerin keşfi kolaylaşıyor. Tercih edilen içeriği ve ilgili bilgileri bir bakışta göstermek için tam ekran olarak görüntülenen yeni ana ekran, ayarlar ve daha büyük webOS ekosistemi için bir merkez misyonu görüyor. Uygulamaların widgetleri ve sponsorlu içerikler anasayfada yer alacak.

LG’nin Magic Link’in Magic Explorer işlevi geliştirildi. Ekranda gösterilen içerikle ilgili bilgilendirici içerikler sunuyor. İzlediğiniz dizi ve sinemalardaki oyuncular, yerler ve öbür ilgi alımlı öğeler hakkında bilgi edinilebiliyor.

Sonraki Seçimler ismindeki özellik, izleme geçmişinize nazaran yeni teklifler sunuyor. Sonraki Seçimler özelliği ile dizi sinema tekliflerinin yanı sıra TV kanalı teklifleri de yapılacak.

LG vebOS 6.0

LG webOS 6.0’daki değişimin yanı sıra Sihirli Kumanda’nın tasarımı yenilendi. Yeni modeller yeni kumandayla gelecek. Yeni kumanda da NFC özelliğine yer verilmiş. NFC özelliğini kullanarak TV ve telefon ortasında tek dokunuşla imaj ve içerik paylaşımı yapılacak. Yeni kumandada Netflix, Prime Görüntü, Disney+ ve Rokuten platformlarının butonlarına yer veriliyor. Google Asistan ve Amazon Alexa’ya ulaşım butonları bulunuyor. webOS 6.0 ile Google Asistan ve Amazon Alexa’ya yeni sesli komutlar gelecek.

LG vebOS 6.0

LG webOS 6.0’ın 2021’de tanıtılacak yeni TV’lerde kullanılacak. Eski TV’lere güncelleme olarak gelip gelmeyeceği belirli değil. LG bugüne kadar eski TV’leri yeni webOS sürümüne yükseltme konusunda sınıfta kaldı. Umarız bu sene eski TV’leri yeni webOS’e yükseltir. webOS 6.0 hakkında şuana kadar açıklanan bilgiler bu kadar. 11 Ocak’ta düzenlenecek CES 2021 sanal fuarında web OS 6.0 hakkında daha fazla bilgi paylaşılacak ve webOS 6.0’ın görüntüleri yayınlanacak.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.