e
sv

LG Tone Free özel şarj kutusuyla piyasada

lg tone free ozel sarj kutusuyla piyasada Jwc7UXFd | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kablosuz kulaklıklara talep her geçen gün artarken, farklı alternatifler de geliyor. LG’nin bir mühlet evvel ismini duyduğumuz kulaklığı nihayet öbür pazarlarda da piyasaya çıkıyor. LG Tone Free olarak isimlendirilen lakin tam ismi LG Tone Free TWS Earbuds olan kulaklık özel ultraviyole özellikli şarj kutusuyla dikkat çekiyor.

LG Tone Free TWS Earbuds şarj kutusuyla dikkat çekiyor

Kulaklıklar birinci olarak geçen yılın yaz aylarında karşımıza çıkmıştı. Koronavirüs periyodunda elektronik aygıtların dezenfekte edilmesinin değerine vurgu yapıldığı periyotta, LG bu özellikteki kulaklığıyla isminden kelam ettirmişti. Şirket LG Tone Free TWS Earbuds kulaklığının şarj kutusuna eklediği özel UV sistem sayesinde aygıtın dezenfekte edilmesini sağlıyor. Koronavirüs devrinde misal dizaynlar Samsung ve öbür teknoloji şirketleri tarafından farklı aygıtlar için gelmişti.

LG’nin yeni kulaklığı ise Hindistan’da özel dezenfekte eden şarj aygıtıyla birlikte satışa çıktı. Kulaklık iki farklı versiyon ile satışa çıkıyor. Etkin gürültü engelleme özelliğine sahip olan model 410 dolara satışa çıkarken, bu özelliğe sahip olmayan model 341 dolara satın alınabiliyor.

Kulaklığın özelliklerine bir bakalım:

LG Tone Free özel şarj kutusuyla piyasada

Kulaklık şarj epey bakteri ve mikropları da ortadan kaldırmayı vadediyor. Kablosuz kulaklık sanayisinin birinci UVnano kılıfına sahip olan kulaklık, iki farklı renk ile kullanıcılara sunuluyor. Mat bir siyah ve parlak beyaz renkleri sunulan kulaklığın, uzamsal sürece teknolojisini içinde barındırdığını söyleyelim.

Her iki modelde de dört EQ ön ayarı bulunuyor. Doğal ses, sürükleyici, bas kuvvetlendirme ve tiz sesleri yükseltme biçiminde karşımıza çıkıyor. Bunun yanında bulunduğunuz ortamdan büsbütün soyutlanmak istemediğiniz vakitlerde, ortam sesi modu ile dış seslerin bir kısmını duymayı da sağlıyor.

LG’nin yeni kulak içi kulaklığı bir şarjla 6 saat kullanım sunuyor. Bunun yanında söylendiği kadarıyla en hoş özelliklerden birisi de 5 dakikalık kısa bir şarj ile birlikte kulaklık size 1 saatlik kullanım sunuyor olması. Kulaklıklar buna ek olarak şarj kutusu ile toplamda 18 saatlik dinleme mühleti sunuyor.

Bluetooth 5 ile ilişki kurmayı sağlayan kulaklık, 6 mm dinamik şoförle kullanıcının karşısına çıkıyor. Kulaklık hem süratli şarjı hem da kablosuz şarjı destekliyor.

 

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI