e
sv

LG, Dijital Otomobil Anahtarı eliştirmeye Başlıyor!

lg yeni jenerasyon dijital otomobil anahtari gelistiriyor vgO1afnQ | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Güney Koreli teknoloji devi LG Group‘un elektrikli bileşen ünitesi olan LG Innotek, akıllı telefonların otomobil anahtarlarının yerini almasını sağlayacak dijital otomobil anahtarı modülü geliştirdiğini duyurdu.

Akıllı telefonlar otomobil anahtarı yerini alacak

Teknoloji şirketi LG, geliştireceği dijital otomobil anahtarı modülünün, yüksek hassasiyetli pozisyon algılama özelliği ile donatıldığını ve geliştirilmiş güvenlik fonksiyonlarına sahip olduğunu belirtti.

Hali hazırda mevcut dijital otomobil anahtarı modüllerinin pozisyon tespiti açısından daha düşük bir doğruluk düzeyine sahip olduğu ve korsanlığa karşı savunmasız oldukları söz ediliyor.

Lakin LG Innotek‘in şu anda geliştirdiği modülün mevcut olanlardan beş kat daha hakikat olduğu tabir ediliyor. Bu da şoförlerin park halindeki araçlarını bulmalarını, otomobil kapılarını açmalarını yahut kilitlemelerini ve cep telefonlarını kullanarak otomobilin motorunu çalıştırmayı kolaylaştıracak.

Ek olarak LG Innotek, ultra geniş bant (UWB) teknolojisini, NFC teknolojisini ve kendi geliştirdiği algoritmayı yeni modülüne uygulayarak pozisyon tanımada doğruluğu artırdığını açıkladı.

LG

Şirket modülün güvenliğini artırmak için kendi bilgisayar korsanlığı tedbire teknolojisini de kullandığını argüman etti. Şirketin otomotiv bileşenleri ve elektronik iş kısmı lideri Ryu In-soo husus ile alakalı yaptığı açıklamada, “Akıllı telefonun pozisyonu ile tanıma pozisyonu ortasındaki modülün kusur aralığı 50 santimetreden 10 santimetrenin altına düşürüldü.” dedi.

Birebir vakitte LG Innotek, yeni modülün özelleştirilmiş bir sürüş ortamı sağlayabileceğini argüman ediyor. Birden fazla kişi tıpkı arabayı paylaşıyorsa, modül kişisel akıllı telefonların pozisyonunu algılar ve şoför koltuğunu yahut yan aynayı optimize eder. Tıpkı dijital anahtara sahip araçta olsa bile şoför koltukta kimin olduğunu belirleyebilir.

LG geliştirdiği dijital otomobil anahtarı modülü şöyle özetliyor; “LG’nin dijital otomobil anahtarı modülü kompakt ve ince. Modül, radyo frekansı ve güç engelleme öğeleri dahil olmak üzere yaklaşık 60 bileşen içeriyor. Kompakt boyutu ile, bir aracın içinde ve dışında rastgele bir yere serbestçe kurulabilir.”

Son olarak LG Innotek, 2022 yılına kadar dijital anahtar modülünü seri üretecek. Taşınabilir aygıttan araca ilişki için dijital bir anahtar standardı üzerinde çalışan “Araba Temas Konsorsiyumu (CCC)” tarafından belirlenen standartlara uyan LG, geliştirdiği modülü global araba şirketlerine satmayı hedefliyor.

Benzer makaleler için: teknodeha.com

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

LG, Dijital Otomobil Anahtarı eliştirmeye Başlıyor!