e
sv

Lexus ve Twitch Oyunculara Otomobil Üretti

Adsiz tasarim 3 | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Lexus ve Twitch Oyunculara Otomobil Üretti
lexus twitch 9371 | Tekno Deha

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle 2020 yılı, otomobil dünyası için oldukça sıkıntılı geçti. Ancak salgınla birlikte gelen kısıtlamalar, oyun pazarının ciddi şekilde hareketlenmesine yol açtı.

Örneğin Twitch ve Steam gibi platformlar, bu dönemde gelirlerine gelir katarken, otomobil sektöründe de oyun dünyasına yönelmeler görülüyor.

Gücünü, Amazon’un dünyaca ünlü yayın platformu Twitch ile birleştiren Lexus, “Gamers IS” isimli bir oyun otomobili üretti.

Otomotiv sektörü, gençlere hitap etmeye başlıyor:

Lexus’un Twitch yayıncısıyla yaptığı ortaklık, otomotiv devlerinin gençlere hitap etme şekillerinde yaşanan değişikliğin tek örneği değildi. Daha önce Honda, yeni Civic modelini Twitch’te göstermiş, otomobil devi Ford ise Mustang Mach-E modelini interaktif bir pistte sürme imkânı sunmuştu.

GAMERS IS ÖZELLİKLERİ

Gamers IS otomobilini oyun canavarına dönüştüren detaylarda ise MSI imzası var. MSI ana kart ve GeForce ekran kartı kullanan ünite, AMD Ryzen işlemcisinden güç alıyor.

Aracın bagajına özel bir kasa ile yerleştirilen bu ünite, RGB LED’ler ile süslenmiş durumda. Hatta isterseniz bagajı açarken içeriye eklenen sis makinesi sayesinde çok daha özel anlar yaşayabiliyorsunuz.

İşte oyunculara hitap eden otomobile ait fotoğraflar:

Lexus ve Twitch Oyunculara Otomobil Üretti

Lexus ve Twitch Oyunculara Otomobil Üretti

Lexus ve Twitch Oyunculara Otomobil Üretti

Otomobil sektörünün pazarlamada izlediği bu yeni yol, yapılan bir anket sayesinde takip edilmeye başlamıştı. Bu ankete göre yeni neslin kayda değer bir çoğunluğu gelecekte araba satın almaya ve hatta sürmeye özel bir ilgi duymuyordu. Böyle bir sonucun ortaya çıkmasıyla şirketler, gençleri kendilerine çekmek için haberimize konu olan ortaklığa benzer faaliyetler yürütmeye başladı.

Lexus ve Twitch Oyunculara Otomobil Üretti ‘den bahsettiğimiz yazımız buraya kadardı, sizin Lexus ve Twitch Oyunculara Otomobil Üretti  hakkındaki peki bunun hakkında görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve daha fazlasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.