e
sv

Kia K8 Tanıtıldı

Kia K8 Tanıtıldı
avatar

Semih Boran

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçtiğimiz günlerde Kia K8 tanıtıldı . Gelin, birlikte bakalım.

Kia K8 Tanıtıldı

Kia K8 Tanıtıldı

Kia, ABD gibi ülkelerde Cadenza ismiyle de bilinen K7 adlı sedan modelinin ismini K8 olarak güncelledi. Çünkü bu model, artık biraz daha lüks ve biraz daha büyük bir araca dönüştü. Tasarımı da oldukça fütüristik hâle gelen Kia K8’in uzunluğunun 5.015 mm’ye ulaştığı da belirtiliyor.

Yeni Kia K8, firmanın geçtiğimiz haftalarda başlayan yenilenme süreci sonrasında ortaya çıkan ilk model oldu. Yani araç, Kia’nın güncel logolarına da sahip. Aracın tasarımına baktığımızda ise oldukça fazla olan uzunluğuna rağmen fastback görünümüne sahip olduğunu farkediyoruz. Bu sayede araç bir miktar sportif görünmeyi de başarıyor.

Kia K8 Tanıtıldı

Kia’nın “tiger nose” yani “kaplan burnu” dediği meşhur ön ızgarasının bu araçta oldukça büyük ve aynı zamanda çerçevesiz olarak tasarlanmış olması ise dikkatleri fazlasıyla çekiyor. Bu ızgaranın elmas şeklindeki örüntü şekli, gündüz LED’lerinde de kullanılmış. Arka kısımda ise bagaj kapağı boyunca uzanan LED’li stop lambaları, köşelere doğru Y formunu alıyor ve bizce oldukça şık bir görünüm sağlıyor.

Kia, bu paylaşımlarıyla birlikte K8’i detaylıca tanıtmış da olmadı. Firma ilerleyen zamanlarda aracın iç mekan görüntülerini ve teknik özelliklerini de paylaşacağını belirtiyor. Aracın satışlarına ise dünya genelinde yıl sonuna doğru başlanacağı belirtilenler arasında yer alıyor. Ayrıca K7’nin daha lüks bir K8’e dönüşmesi sonucunda, acaba K9 (bazı ülkelerde K900) modelinin geleceği de şüpheli bir hâl almış olabilir. Tabii bu gibi durumları zaman gösterecek.

 

Kia K8 Tanıtıldı

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayın.

etiketlerETİKETLER