e
sv

Kanada Görülen Meteor Korkuttu

Adsiz tasarim 3 2 | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kanada Görülen Meteor Korkuttu

Kanada Görülen Meteor Korkuttu

Kanada görülen mavi ışık olarak gözüken meteor korkuttu.

Geçtiğimiz günlerde Kanada’nın Alberta eyaletinde de benzer bir olay yaşandı. Sabah 6.00 civarında görünen meteor insanlarda korku ve panik yarattı.

Amerikan Meteor Derneği, olayla ilgili 400’den fazla ihbar aldığını ve gökyüzünü aydınlatan ateş topunun yani meteorun Britanya Kolombiyası’ndan ve Amerika Birleşik Devletlerin’den de görüldüğünü açıkladı.

Meteoru gören insanlar önce mavi bir ışık patla ması ardından turuncuya döndüğü ve arkarsında iz bıraktığı söylendi şuanda kaynak bulamadığım için fotoğraf sayımızda az oldu kaynak buldukça güncelleyeceğim.

kaynak

Her Gün Binlerce Meteor Atmosferimize Giriyor

Atmosfere girdiğinde parlak kıvılcımlar saçan büyük meteorlar, genellikle “ateş topu” diye söyleniyor adlandırılıyor meteor daha az kullanılıyor. Uzmanlara göre Dünya atmosferine her gün ateş topu büyüklüğünde binlerce göktaşı giriyor, ancak bunların çoğu gözlemlenemiyor.

Söz konusu meteorlar, okyanuslarda ya da ıssız bölgelerde ortaya çıkıyor ve gün ışığı nedeniyle göze çarpmıyor. Geceleri ortaya çıkan meteorlar ise zaman zaman bazı bölgelerden görülebiliyor.

Meteor Türkiye de gözükse idi siz ne yapardınız yorumlarda belirtmeyi unutmayınız. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim iyi günler dilerim.

Kanada Görülen Meteor Korkuttu hakkındaki yazımız buraya kadardı, sizin Kanada Görülen Meteor Korkuttu hakkında görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayınız. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve sosyal medya kategorimizdeki yazılara ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.