e
sv

Jeep, 7 kişilik SUV modeli Grand Cherokee L’i tanıttı

jeep 7 kisilik suv modeli grand cherokee li tanitti ujB3DsIv | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD merkezli SUV araç markası Jeep, 2021 yılını yeni Jeep Grand Cherokee L üzerindeki örtüyü kaldırarak karşılamış bulunmakta. Yeni Grand Cherokee L, isminden da anlayabileceğiniz üzere Grand Cherokee’nin 7 kişilik versiyonu olarak satışa sunulacak.

2021 Jeep Grand Cherokee L’in dizaynında geçtiğimiz yıldan aşina olduğumuz bir manzara hakim. Bilhassa ön kısımdaki ince aydınlatmalar ve 7 kısımdan oluşan geniş ızgara bizlere Grand Wagoneer konseptini anımsatıyor. Tercih edilen donanım düzeyine bağlı olarak tamponun alt kısmında de LED gündüz farları bulunuyor.

Yandan baktığımızda ise yeni Grand Cherokee L’in uzunluğunu açıkça görebilmekteyiz. Toplam uzunluğu 5204 mm olarak açıklanan 7 kişilik SUV’un aks arası da 3091 mm olarak açıklandı. Art kısımda ise ince stop lambaları, krom ayrıntılar ve köşeli egzoz çıkışlarından oluşan yalnızca bir hava mevcut.

Jeep, 7 kişilik SUV modeli Grand Cherokee L'i tanıttı

2021 Jeep Grand Cherokee L’in iç yerinde da büsbütün yeni bir tasarım anlayışına geçiş yapılmış. Yenilenen konsol 8.4 inç yahut opsiyonel olarak sunulan 10.1 inç boyutundaki dokunmatik ekrana mesken sahipliği yapıyor. Her iki seçenekte de kablosuz Android Auto ve Apple Car Play dayanağına sahip UConnect 5 bilgi-eğlence sistemi sunuluyor.

Şoförün çabucak önünde ise 10.3 inç boyutunda dijital gösterge paneli standart olarak sunuluyor. Şoförün isteğine nazaran ayarlanabilen ekran, aracın gece görüş sistemi üzere pek çok farklı bilgiyi gösterebiliyor. Üçüncü sıra koltukların ardında 484 litre bagaj hacmi bulunuyor. Bu koltuklar yatırıldığında ise hacim 1380 litreye yükseliyor.

Jeep, 7 kişilik SUV modeli Grand Cherokee L'i tanıttı

ABD’de Ladero, Limited, Overland ve Summit ismi verilen dört farklı versiyonla satışa sunulacağı açıklanan 2021 Jeep Grand Cherokee L’in kaputu altındaki seçenekler tanıdık. Giriş düzeyinde 290 beygir güç ve 348 Nm tork üreten Pentastar 3.6 litre V6 ünite bulunuyor. Onun üzerinde 357 beygir güç ve 528 Nm tork üreten 5.7 litre Hemi V8 ünite tercih edilebilmekte. Her iki seçenekte de 8 ileri otomatik şanzıman standart, dört tekerlekten çekiş sistemi ise opsiyon olarak sunulmakta.

2021 Jeep Grand Cherokee L’in dikkat çeken öteki özelliklerinin yanı sıra Quadra-Lift ismi verilen adaptif süspansiyon sistemi yer alıyor. Standart modda 210 mm yerden yükseklik sağlayan sistem, bu yüksekliği Offroad 1 modunda 40 mm, Offroad 2 modunda ise 60 mm kadar artırıyor. Bunun yanı sıra aracın olağan ayarlardaki yerden yüksekliğini 20 mm azaltan Aero modu da mevcut.

2021 Jeep Grand Cherokee L’in fiyatı şimdi açıklanmadı.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI