e
sv

iQOO 7 AnTuTu Puanı Ve Hızlı Şarjda İlk Sırada

iqoo 7 antutu puani ve suratli sarjda tepeye oturdu | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iQOO 7 AnTuTu Puanı Ve Hızlı Şarjda İlk Sırada

Xiaomi Mi 11, Snapdragon 888 işlemcisini kullanan birinci akıllı telefon olma yolunda ilerliyor. Şimdi resmi olarak piyasaya çıkmasa da, AnTuTu puanı ile doruğa oturması beklenen telefona birinci darbe iQOO 7 modeli ile geldi.

Vivo alt markası iQOO, kısa müddette akıllı telefon piyasasında ismini duyurmayı başarmıştı. Artık ise hem süratli şarj hem de performans manasında doruğa oturmaya hazırlanıyor. Pekala lakin iQOO markasının yeni amiral gemisi ne vakit tanıtılacak?

Savlı amiral gemisi iQOO 7 ne zaman tanıtılacak?

Son yıllarda süratle büyüyen ve akıllı telefon dünyasında dikkatleri üzerine çekmeye başlayan Vivo, artık de alt markası ile gündemde. Xiaomi Mi 11 tanıtımıyla birlikte Snapdragon 888 kullanan birinci akıllı telefon olma yolunda kıymetli bir adım atmıştı.

iQOO 7 ise 11 Ocak tarihinde tanıtılacak ve birinci olmasa da, AnTuTu puanı ve süratli şarj özelliği ile Xiaomi Mi 11 için şimdiden önemli rakiplerden biri olacak üzere görünüyor.

AnTuTu puanı ve özellikleri

Vivo, oyuncu telefonu piyasası için geliştirdiği iQOO markası ile amiral gemisi akıllı telefon pazarında doruğa oynamaya hazırlanıyor. Vivo tarafından sızdırılan AnTuTu puanı 752.935 olarak karşımıza çıktı.

Bu manada Xiaomi Mi 11 ise bu testte 745.942 puan alabilmişti. Vivo böylelikle alt markası iQOO‘nin yeni modeli 7 ile doruğa yerleşecek üzere görünüyor.

İQOO 7

Vivo iQOO 7 özellikleri ortasında 120W süratli şarj dayanağı de ön plana çıkıyor. Buna nazaran iQOO 7’de karşımıza çıkacak 4000 mAh gücündeki pilin yalnızca 15 dakika içinde yüzde 100 dolacağı aktarılıyor.

Daha evvel Xiaomi Mi 10 Ultra modelinde karşımıza çıkan bu süratli şarj özelliği 4500 mAh gücünde Mi 10 Ultra bataryasını 23 dakika içinde dolduruyordu. Her ne kadar iQOO 7 çok daha süratli bir şarj teknolojisine sahip üzere görülse de, iki model ortasında 500 mAh batarya büyüklüğü farkını da hesaba katmak gerekiyor.

Ortaya çıkan diğer özellikleri ise şu formda: LPDDR5 ve UFS 3.1 dayanağı, 120Hz ekran tazeleme, 12GB RAM ve 256GB depolama oranı ve Android 11 işletim sistemi karşımıza çıkacak.

Ortaya çıkan bu AnTuTu puanı sizce geçilebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.