e
sv

iPhone kullanıcılarının aylardır yaşadığı iOS 14 sorunu

iphone kullanicilarinin aylardir yasadigi ios 14 sorunu a9Iz5WnS | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iPhone kullanıcıları için sunduğu iOS 14 güncellemesi meseleleri beraberinde getirdi. Geçen eylül ayından beri binlerce iPhone kullanıcısı iOS 14 ile türlü türlü sıkıntılar yaşadıklarını forumlardan lisana getiriyor. Sizler için aralık ayının başlarında bir haber derlemesi yapmış yaşanan problemleri aktarmıştık lakin bu sıkıntılar yeni güncellemeler gelmesine karşın düzeltilmedi. iOS 14 sorunu hakkında şu anda Apple’ın resmi tartışma sayfasında sayfalarca yorum bulunuyor.

iOS 14 sorunu ve muhtemel tahlilleri

iPhone 12 hakkında yaşanan kimi meseleleri iOS 14’ün sonraki sürümlerinde tahlile kavuşturan Apple, birtakım kıymetli sıkıntılara hala tahlil bulabilmiş değil. iPhone 11 başta olmak üzere iOS 14 güncellemesini alan pek çok iPhone modelinde bildirim almadığını söyleyen kullanıcılar bulunuyor.

Her kullanıcının yaşamadığı lakin binlerce iPhone kullanıcısının yaşadığı bu sorun şu anda Apple’ın resmi tartışma sayfasında gündem konusu olmuş durumda. Kullanıcılar iMessage ve kimi yerleşik Apple uygulamalarında bildirim almadıklarını yazıyor. Kimileriyse kusur bildirimleri alıyor ya da bildiri gelse bile bildirimi gecikmeli olarak görüyor.

iPhone

Eylül ayından beri yaklaşık 8 bin 300 kişinin misal iOS 14 meseleleri yaşadığı bildiriliyor. Apple’ın güncellemeler ile çözemediği bu meseleye kimi kullanıcılar kendilerince tahliller sunuyor. Bu tahlillerden kimileri iOS 14 güncellemesini kaldırmak ve iTunes üzerinden yüklemek oluyor. Bu atılımın sorunu çözdüğü aktarılıyor. Yeniden kimi kullanıcılar Bluetooth’u kapattığı takdirde bildirimleri aldıklarını söylüyor.

Tekrar kimi kullanıcılar Wi-Fi kopma sorunu yaşadığını bildiriyor. Problemler sayfasındaki bir iPhone kullanıcısı ise iOS 14.2 güncellemesiyle birlikte sessiz bildirim özelliğinin geldiğini aktarıyor. Bu özelliğin tek tek uygulamalardan kaldırılması gerektiğini ve bu formda bildirimleri almanın mümkün olduğunu söylüyor.

iPhone

Bir öbür kullanıcı iPhone 8 Plus‘ında birebir sorunu yaşadığını söylüyor. Kullanıcının yaşadığı problemde telefonun kilidi açıldığında ileti bildirimi aldığını lakin telefonun ekranını kilitlediğinde bildirinin kilit ekranında sessizce belirdiğini söylüyor. Bu sorunu yaşayan kullanıcı aslında iOS 14.2 güncellemesiyle birlikte gelen sessiz bildirim sıkıntısından muzdarip üzere duruyor.

Üstteki problemlerin dışında toplumsal medya aleminde iPhone kullanıcıları yaşadıkları problemlere tahliller arıyor. Aranızda iOS 14 güncellemesiyle üstteki meselelerden birisini yaşayan var mı? Varsa yorumlarda bizlerle paylaşmayı ve şayet bulduysanız tahlilinizi de yazmayı unutmayın.