e
sv

iPhone 13 Wi-Fi 6E Desteğiyle Gelebilir

iphone 13 data transfer suratini artiran wi fi 6e takviyesiyle gelebilir PY8qlTkT | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iPhone 13 Wi-Fi 6E Desteğiyle Gelebilir

En son sızan bilgilere nazaran önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak olan iPhone 13, daha süratli internet hızlarını getirecek olan Wi-Fi 6E’yi destekleyecek. Bu da Iphone serisinin rakiplerinden bir adım daha öne geçebilecek olması demek oluyor. Ancak tam olarak bir yorum yapmadan önce rakipleri hakkında da bilgi edinmekte fayda var. Günümüz şirketleri birbiri karşısında ezilmemek için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Wi-Fi 6’nın gelişmiş versiyonu 

Hem iPhone 11 hem de iPhone 12, ikinci kuşak iPhone SE üzere standart Wi-Fi 6‘yı takviyesiyle geliyor. Lakin birtakım kaynaklardan gelen bilgilere nazaran, çip üreticisi Cirrus Logic, en azından birtakım iPhone 13 modelleri için yeni çipler üretecek. Wi-Fi 6E standardı, Wi-Fi 6’nın özelliklerini 6 GHz frekans aralığına genişletiyor ve bu yılın başlarında Wi-Fi Alliance, Wi-Fi 6 standardının 6 GHz bandına genişletilmesinin Wi-Fi 6E olarak isimlendirilebileceğini resmen duyurmuştu.

iphone 13

Dolayısı ile Wi-Fi 6E, önceki standardın geliştirilmiş bir versiyonu olarak düşünülebilir. Wi-Fi 6E, çok yoğun bölgelerde yüksek performans sağlamak için tasarlanmış bir teknoloji. Birinci testler bu teknolojinin, data süratlerini 2 ms kadar düşük gecikme müddetiyle birlikte 2 Gbps kadar çıkarabileceğini gösteriyor. Günümüzde bu kadar hızlı bir aktarım hızının bu kadar düşük bir gecikme ile aktarılabiliyor olması gerçekten muazzam. Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir?

Sitemizdeki benzer içeriklere buradan göz atabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

iPhone 13 Wi-Fi 6E Desteğiyle Gelebilir