e
sv

iPhone 12 Pro Max Ekranı Note 20 Ultra’yı Geçemedi

iphone 12 pro max ekrani note 20 ultrayi gecemedi QBTabXW2 | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iPhone 12 Pro Max Ekranı, Note 20 Ultra’yı Geçemedi

Akıllı telefonların; kameralarını, sesini, ekranını ve benzeri özelliklerini bağımsız bir kuruluş olarak test eden DxOMark, geçtiğimiz aylarda tanıtılan iPhone 12 Pro Max’i de ele aldı. DxOMark, cihazın daha önce kamera puanını açıklamıştı, şimdi ise iPhone 12 Pro Max ekranı test edildi. Cihaz aldığı puanla, rakibi Samsung Galaxy Note 20 Ultra‘nın gerisinde kaldı.

Serinin en büyük ve pahalı modeli olan iPhone 12 Pro Max’in ekranı, altı ana başlık altında değerlendirildi. Bu başlıklar; okunaklılık, renk, video, hareket, dokunmatik ve yapı oldu. Bu başlıklar altında cihazın en yüksek puan aldığı noktalar yapı ve hareket olurken, en düşük puanını da dokunmatik kriterinde aldı.

İphone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max ekranı DxOMark derecelendirmesine göre ise genel toplamda 88 puan aldı. DxOMark’ın değerlendirdiği telefonlar arasında en yüksek puan ise 89 ile Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G‘ye ait oldu. Listenin üçüncü sırasında ise iPhone 12 Pro Max’in puanı ile eşit olan OnePlus 8 Pro yer alıyor.

DxOMark testinden sonra iPhone 12 Pro Max’in ekran özelliklerini kısaca hatırlayalım. 6.7 inç büyüklüğündeki ekranla birlikte gelen telefon, 1284 x 2778 piksel çözünürlük sunuyor. Seramik kaplama ile gelen bu ekran, düşmelere karşı ortalamaya göre 4 kat daha dayanıklı. 2.000.000:1 kontrast oranına sahip ekran, 800 nit maksimum parlaklık değerine sahip. Bu değer, HDR ile birlikte 1200 nit‘e kadar çıkabiliyor.

Benzer makalelerimize buradan göz atabilirsiniz.