e
sv

iPhone 12 Dünyanın En Çok Satan 5G Telefonu Oldu

iphone 12 dunyanin en cok satan 5g telefonu oldu OAG2DHWj | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iPhone 12 Dünyanın En Çok Satan 5G Telefonu Oldu

Counterpoint Research tarafından bugün yayınlanan yeni bir rapor, iPhone 12 ‘nin Ekim ayında gerçekleşen lansmanından iki hafta sonra dünyanın en çok satan 5G akıllı telefonu haline geldiğini ortaya koydu.

Kısa süre içerisinde dünyanın en çok satan 5G akıllı telefonu oldu

Bu yıl üç defa aktiflik düzenleyen Apple‘ın beklenen telefonu, tanıtımından sonra satış sıralamasında üst sıralarda yer aldı. Tanıtımdan sonraki iki haftada, Ocak – Ekim 2020 periyodunda en çok satan yedinci 5G akıllı telefon oldu.

iphone 12

En çok satan ikinci telefon olan iPhone 12 Pro‘nun akabinde, Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G modeli üçüncü en çok satan 5G akıllı telefon oldu. Birinci iki sıradaki iPhone 12 ve 12 Pro, listedeki tüm  aygıtların dörtte biri kadar pazar ayını ele geçirdi.

Araştırma şirketi Counterpoint, öteki 5G aygıtlara kıyasla ‌iPhone 12‌ ve ‌iPhone 12 Pro‌’nun satış başarısı için bir dizi faktörün olduğunu açıkladı. Örneğin, iOS kullanıcılarının birçok aygıtlarındaki tek eksiğin 5G olduğunu düşünmesi ve yeni sürümde buna erişmesi satışları artırdı. Artışa, ABD’deki güçlü satış promosyonları (Apple Card, operatör kampanyası vs) da tesirli oldu. Ayrıyeten akıllı aygıtların birçoklarıyla karşılaştırıldığında, iPhone genel olarak 140’tan fazla ülkede bulunabilirliği ile daha geniş bir pazar kapsamına sahip.

Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir?

Benzeri makaleler için buraya tıklayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI