e
sv

IOS 14 Kullanım Oranları Resmi Olarak Açıklandı

IOS 14 Kullanım Oranları Açıklandı
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

IOS 14 Kullanım Oranları Resmi Olarak Açıklandı

Kullanım oranları resmi olarak açıklandı. Firma tarafından ifade edilen verilere göre, IOS 14 sürümünün son dört yıl içinde tanıtılan iPhone modellerinin yüzde 81‘inde yüklü olduğu ifade ediliyor.

Bununla birlikte geri kalan iPhone modellerinin ise yüzde 17’sinde iOS 13, yüzde 2’sinde ise iOS’un daha eski sürümlerinin kullanılmaya devam edildiği ifade ediliyor. Aynı zamanda Apple tarafından yapılan açıklama da yapıldı. Bu sayıların sadece son 4 sene içinde piyasaya sürülen iPhone modellerine ait olduğuna da özellikle dikkat çekiliyor.

Bu detayların haricinde de hali hazırda kullanımda olan iPhone’ların alınan verilere göre de IOS 14 kullanım oranı yüzde 72 olarak karşımıza çıkmakta. Bu da hali hazırda kullanılan bütün iPhone’ların yüzde 72‘sinde iOS 14 işletim sürümünün kurulu olduğu anlamına geliyor.

Bunun ile beraber paylaşılan raporda ise iOS 13’ün güncel kullanım oranının yüzde 18 olduğu listeleniyor. Geriye kalan yüzde 10’luk kısmın ise daha eski iOS işletim sistemlerini kullandığı da paylaşılan raporlar arasında yer alıyor.İphone IOS İOS Firma şirket

Ayrıca, şirket tarafından yapılan güncellemeyle birlikte iPadOS 14 kullanım oranı da netlik kazanmış durumda. Bu kısımda ise tüm iPad modellerinin %61‘i iPadOS 14 kullanmakta

Geriye kalan %21’lik kısım iPadOS 13 kullanır iken, %18’lik kısım ise iOS’un daha eski sürümlerini kullanmaya devam ediyor.

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI