e
sv

Yurt Dışında İnternet Kafe Sahipleri Mining’e Başladı!

Yurt Disinda Internet Kafe Sahipleri Mininge Basladi | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Salgın nedeniyle kapalı olan internet kafeler için yeni gelir kapısı mining oldu!

mining

Dünyayı etkisi altına alan salgın neredeyse bütün iş kollarını olduğu gibi internet kafecileri de olumsuz etkiledi. Pandemi nedeniyle kapıları kapalı olan eğlence mekanlarından biri olan internet kafe sahipleri para kazanamayınca, bu durumu fırsata çevirmenin bir yolunu bulmuş gibi görünüyorlar.

Vietnam’da olan LẮP ĐẶT PHÒNG NET adlı internet kafenin sahibi, kafede yer alan bilgisayarlarına NVIDIA GeForce RTX 3080 ekran kartlarından oluşan rig kurarak, kripto madencilik ile yeniden gelir sağlamaya başlamış.

Twitter’da @harukaze5719 adlı Twitter kullanıcısı ise bu yöntemin yeni ortaya çıkan bir şey olmadığını, Güney Kore’de yer alan çoğu internet kafelerin çılgınca bir şekilde mining düzenekleri kurup bu şekilde de gelir sağladığını iddia ediyor.

 

Elektrik maliyetinin yüksek olduğunu düşünürsek, kâr elde etmenin  çok zor olduğunu düşünmeniz muhtemel. Fakat kripto paraların son dönemde fırlamasıyla, giderlerin karşılanmasına hatta kâr elde etmeyi sağlıyor.

Sonuç olarak toparlayacak olursak, mining yapılarak bu gelir yönteminin internet kafelerin normal gündelik gelirinden çok daha fazla kazandırdığını belirtmekte yarar var.

Benzer makaleler için buraya tıklayın.
etiketlerETİKETLER