e
sv

Instagram DM’den Hakaret Eden Kişilerin Hesaplarını Silecek

instagram dm den hakaret eden kullanicilarin hesaplarini silecek tekno deha | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram DM’den Hakaret Eden Kişilerin Hesaplarını Silecek

En ünlü sosyal medya uygulamalarından olan Instagram, sanal zorbalığın önüne geçmek amacıyla önemli bir karar aldığını açıkladı. Yaptığı açıklamada ise direkt mesaj (DM) yoluyla hakaret eden kullanıcıların hesaplarının silineceğini söyledi. Şirket bundan önce direkt mesajlardan hakaret eden kullanıcıların yazışma özelliğini bir süreliğine devre dışı bırakıyordu. Ancak aldığı yeni karar, sanal zorbalığı önlemekte daha faydalı olacağa benziyor.

Instagram DM'den Hakaret Eden Kişilerin Hesaplarını Silecek

Instagram Müdahale İçin Dini ve Irkçı Hakaretleri Ele Alacak

Şirketin bu kararı almasındaki en büyük sebep İngiliz futbol kulüplerindeki oyuncuların karıştıkları ırkçı hakaretler etmeleriydi. Şimdilik getirilen bu kısıtlamalar dini ve ırkçı hakaretler uygulanıyor. Bu yasaklar sayesinde artık hakaret eden kullanıcıların hesapları bir daha geri getirilemeyecek şekilde silinecek. Ayrıca şirket aynı kullanıcının farklı bir hesap açıp o hesap üzerinden hakaretlerine devam etmesini de engelleyecek.

Instagram DM'den Hakaret Eden Kişilerin Hesaplarını Silecek

Instagram, kullanıcılara özel mesajlarının gizliliği hakkında endişe etmemelerini söylüyor. Çünkü her konuşma tek tek incelenmeyecek, cezalandırmalar sadece hakaret edilen kullanıcının şikayet etmesi dahilinde uygulanacak. Ayrıca artık kullanıcılar bir ayarı aktif ederek sadece kendilerinin takip ettiği kişilerden mesaj almalarını sağlayacak. Yani bu ayar sayesinde bir kullanıcı takip etmediği bir diğer kullanıcıdan mesaj almayacak. Zaten daha önceden de uygulama üzerinde bu özellik vardı ancak sadece çok sayıda takipçisi olan kullanıcılara veya kurumsal sayfalara özel olarak sunuluyordu.

instagram dm den hakaret eden kullanicilarin hesaplarini silecek tekno deha 2 | Tekno Dehainstagram dm den hakaret eden kullanicilarin hesaplarini silecek tekno deha 2 | Tekno Dehainstagram dm den hakaret eden kullanicilarin hesaplarini silecek tekno deha 2 | Tekno Dehainstagram dm den hakaret eden kullanicilarin hesaplarini silecek tekno deha 3 | Tekno DehaInstagram DM'den Hakaret Eden Kişilerin Hesaplarını Silecek

Instagram’ın DM üzerinden hakeraet eden kişilerin hesaplarını silmesinden bahsettiğimiz yazımız buraya kadardı, sizin yasaklama hakkında görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve daha fazlasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.