e
sv

İngiltere’deki Okullardan Öğrencilere PlayStation 4 Tavsiyesi!

aciklamamamakadkdada | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İngiltere’deki Okullardan Öğrencilere PlayStation 4 Tavsiyesi!

Birchgrove adlı bir devlet okulu başta olmak üzere İngiltere’de birçok okul, öğrencilere uzaktan eğitim sürecinde derslere katılabilmek için konsol kullanmaları hakkında tavsiyede bulundu. Covid-19 salgınından en çok etkilenen sektörlerden birisi şüphesiz eğitim oldu. Dünya genelinde milyonlarca öğrenci, okullar kapatıldığı için evlerinde online eğitim görmeye başlamış, bu da beraberinde bir takım sorunlar getirmişti. Yaşanılan en büyük sıkıntılardan birisi, çocukların online derslere katılabilmek için yeterli donanıma sahip olmamasıydı. Türkiye için de son derece önemli olan bu konuya, İngiltere’li okullardan bir çözüm önerisi geldi. Bu okullar, PlayStation 4 ’ün de bilgisayara alternatif olabileceğini belirterek, öğrencilere bu oyun konsolunu kullanarak online derslere katılmalarını tavsiye etti.

PlayStation 4 Pro - FAQ - Other - NHLGam #684863 - PNG Images - PNGio

Microsoft Teams ile PS4 üzerinden online derslere girilebiliyor

Bu durum maalesef ülkemizde uyulabilecek bir tavsiye değil. Çoğu öğrenci henüz bir tablet yada dizüstü bilgisayar bile bulamamışken, onlara bir de PlayStation 4 tavsiyesinde bulunmak ne kadar mantıklı bir yaklaşım olur, bunun yorumunu sizlere bırakıyoruz. Ancak Birleşik Krallık’ta durumlar biraz farklı. konsol fiyatları, düşük bütçeli dizüstü bilgisayarlarla neredeyse aynı fiyatta.

Bu sebeple İngiltere’de bulunan bazı okullar, Microsoft Teams hizmeti verebilen Playstation 4 konsollarını, online derslerde kullanılmak üzere ailelere öneride bulundu. Aslında bu okulların anlatmak istediği şey ise, bilgisayarınız yoksa konsol alın demekten ziyade, evde halihazırda bir PS4 bulunuyorsa, onu da bilgisayar yerine kullanabilirsiniz demek.

Birchgrove adlı bir devlet okulu, Twitter üzerinden konuyla ilgili bir paylaşımda bulundu. Okul, bu gönderide online derslere PlayStation 4 üzerinden katılan bir öğrencisinin fotoğrafını paylaşarak, şu ifadeleri kullandı; “Öğrencimiz William, uzaktan öğrenim kapsamında bir dizüstü bilgisayar olmadan da online derslere girmenin mümkün olduğunu gösterdi. Kendisi, PlayStation 4 ve Xbox kullanarak öğrencilerin online derslere nasıl erişebileceğini gösteren bir video hazırladı.” 

 

Benzer makaleler için buraya tıklayın.