e
sv

İlk Ekran Altı kameralı Telefon ZTE Axon 20 5G

dunyanin-birinci-ekran-alti-kamerali-telefonu-zte-axon-20-5g-hayal-kirikligi-yaratti-QWcfu3Lx.jpg
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın İlk Ekran Altı kameralı Telefonu ZTE Axon 20 5G Hayal Kırıklığı Yarattı

Çabucak çabucak tüm akıllı telefon üreticileri ekran altı kamera teknolojisi üzeirnde çalışsalar da, bunu ticari hale getiren birinci marka ZTE olmuştu. Çinli şirketin birkaç ay evvel satışa sunduğu ZTE Axon 20 5G modelinin ekran altına gizlenen ön kamerası sınıfı geçemedi.

Önde gelen teknoloji yayınlarından The Verge‘ün editörleri, ZTE Axon 20 5G‘nin ön kamerasını, Google Pixel 5 akıllı telefonun selfie kamerasıyla karşılaştırdılar. Test sonucunda ZTE Axon 20’nin ön kamerası ile çekilen fotoğrafların kalitesinin, Pixel 5’e oranla berbat olduğu görülüyor.

Çinli şirketin birkaç ay evvel satışa sunduğu ZTE Axon 20 5G modelinin ekran altına gizlenen ön kamerası sınıfı geçemedi.

Eski model bir telefonla çekilmiş üzere

Daha açık konuşacak olursak, fotoğrafların ayrıntıları ve netliği, örneklerde de görüldüğü üzere istenilen düzeyde değil. Bilhassa toplumsal ağlarda etkin olan kullanıcılar için ZTE Axon 20 5G ile çekile selfie’ler kabus olabilir. Çinli şirketin bu durumu yazılım güncellemeleri ile ne kadar düzeltebileceği ise şimdilik muamma.

dunyanin ilk ekran alti kamerali telefonu zte axon 20 5g hayal kirikligi yaratti128146 2 | Tekno Deha

Fotoğraflardaki zayıf renkler, bulanıklık, parlaklık ve puslu imgenin, rastgele bir filtre sonucunda olmadığını da bilhassa belirtmekte yarar var. Qualcomm Snapdragon 765G yonga seti, ekrana entegre parmak izi okuyucu, 6,92 inç Full HD+ (2460 x 1080 piksel) OLED ekran, 32MP ön kamera ve 64,8MP + 2MP + 2MP art kamera konseyimi ile geliyor. 30W süratli şarj takviyeli 4220 mAh pile ek olarak aygıt Android 10 işletim sistemi tabanlı iFlavor 10.5 arayüzünü çalıştırıyor. Akıllı telefonun fiyatı ise 400 dolar bandında.

Misal makaleler için buraya tıklayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI