e
sv

İçinde 278 Milyon Dolarlık Bitcoin Olan Diskini Çöpe Attı!

Icinde 278 milyon dolarlik Bitcoin olan diskini cope atti 2 | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

IT’de çalışan James Howells isimli şahıs, şuan ki değeri 278 milyon doların üzerinde Bitcoin olan sabit diskini 2013 yılında yanlışlıkla çöpe attı!

Icinde 278 milyon dolarlik Bitcoin olan diskini cope atti 1 | Tekno Deha

Güncel değeri 278 milyon dolardan fazla Bitcoin olan diskini, 2013 yılında yanlışlıkla çöpe atmış olan IT çalışanı James Howells, diskin bulunması için yardım istediği belediye konseyinin Covid-19 fonuna, diskin bulunması dahilinde 71 milyon dolar bağışlayacağını söyledi.

İçinde 278 milyon dolarlık Bitcoin olan diskini yanlışlıkla çöpe attı!

ABD’nin Newport şehrinde yaşayan ve IT çalışanı olan James Howells isimli vatandaş, 8 yıl önce, 7.500 Bitcoin anahtarlarını içeren bir sabit diski yanlışlıkla çöpe attı.

2013 yılında çöpe atılan bu birikimin günümüzdeki değeri ise 278 milyon doları aşmış durumda. Howells, atık depolama alanında arama yapmasına yardımcı olmaları için belediye konseyinin Covid-19 fonuna, diskin bulunması karşılığında 71 milyon dolar bağış yapacağını söyledi.

Ancak gelin görün ki belediye bu teklife sıcak bakmıyor ve konuyla alakalı olarak belediyenin yapmış olduğu açıklama ise şu şekilde; belirtilen bu sabit diskinin orada olup olmadığının belli bile olmadığını ve atıkları yüzeye çıkarmanın çevreye epey zararlı olacağını söyledi.

AncakHowells bu konuda oldukça kararlı ve ısrarlı görünüyor, çevreye zarar vermeden arama yapılabileceğini düşünüyor. Howells ayrıca şu ifadeleri kullandı; “Belediye yetkilileriyle konuşup hazırladığımız planı onlara sunacağım. Bu projeyi desteklemeye razı olan bir fon ayarladım. Sadece belli bir alanı aramak istiyoruz. O bölgeyi asla hava almayacak şekilde kapatacağız. Çevreye atık gaz sızıntısı olmayacak. Bu işin maliyeti için gereken parayı da ödemeye razıyız. Olur da düzgün bir iş yapmazsak yaptığımız işin masrafını belediyeyi ödemek zorunda bırakmayacağız

Siz değerli okuyucularımız kaybedilen bu disk hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce gerçekten değerli kayıp bir disk var mı? Varsa bulunabileceğini düşünüyor musunuz?

Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümüne yazmayı unutmayın.

Benzer makaleler için buraya tıklayın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI