e
sv

Hyundai Kona Türkiye’de: İşte Fiyatı Ve Özellikleri

Hyundai Kona Türkiye'de: İşte Fiyatı Ve Özellikleri
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hyundai Kona Türkiye’de: İşte Fiyatı Ve Özellikleri

Üç ay evvel resmi olarak tanıtılan makyajlı Hyundai Kona Türkiye’de satışa sunuldu. Yesyeni tasarımı, 48V hafif hibrit dayanağı ve N Line donanımıyla dikkat çeken makyajlı Hyundai Kona fiyatı 281.000 TL’den başlıyor.

Makyajlı Hyundai Kona’nın yeni ön tasarımı sportif ayrıntılar ve göz alıcı plastik eklentilerle öne çıkıyor. Üst kısımdaki uzatılmış motor kaputu, Kona’ya güçlü bir görünüm verirken birebir vakitte orta ızgaranın üzerinde keskin bir formda bitiyor. Geliştirilmiş LED gündüz sürüş lambaları ise daha dar ve etkileyici bir görünüm sağlıyor. Aşağıya yanlışsız uzanan tampon da plastik çamurluk kesimlerine yumuşak bir biçimde bağlanıyor. Makyajlı Kona, boyutları itibariyle evvelki versiyona nazaran 40 mm daha uzun ve daha geniş. Bu artışla bir arada daha şık ve dinamik bir görünüm sunuyor.

Yeni Kona N Line

Bu yeni eser geliştirmesi ile birlikte Kona, 2021 Ocak’tan itibaren birinci sefer bir N Line versiyonuyla da satışa sunulacak ve sürüş keyfi ile duygusal bir görünümü birleştirecek. Kona N Line, sportif ön ve art kısmı, gövde rengi kaplamaları ve özel elmas kesim jant dizaynıyla öne çıkıyor.

Kona N Line’ın ön tarafı, ön tamponun dinamik özellikleriyle karakterize ediliyor ve plastik çamurluk kaplamalarının gövde rengiyle bütünleştiriliyor. Makyajlı Kona’nın tampon altı modülü, N Line versiyonunda daha sportif bir görünüm için daha alçakta konumlandırılan bir difüzör ile değiştirilmiş. Daha büyük, daha geniş hava girişli bu art tampon, eşsiz dizaynıyla öteki kardeşlerinden farklı görünmesini sağlıyor. Ayrıyeten, sağ tarafa konumlandırılan çift çıkışlı son susturucu da sportif havayı devam ettiriyor. Art köşelerde de daha düzgün hava akışı için N üslubu kanatlara yer verilmiş. Bu ortada makyajlı Kona, 10 adet gövde rengi ve siyah iç yer rengiyle geliyor.

makyajli hyundai kona turkiye de iste fiyati ve ozellikleri128116 1 | Tekno Deha

Harika Bir Araç

Makyajlı Hyundai Kona’nın iç yeri evvelkinden daha sportif ve daha çağdaş bir görünüm tabir edecek halde tasarlanmış. Aracın gövdesindeki şıklık ve etkin bir ömür şekline sahip müşterilerin ilgisini çekecek sağlam duruş, kabinde de rafine bir görünümle devam ediyor. Bu görsel değişim, teknolojik donanımlarla sağlanırken tıpkı vakitte algılanan kalite seviyesi de artmış oluyor.

Yeni konsol alanı, yatay yerleşimi vurgulamak için gösterge panelinden ayrılmış. Gösterge paneli, daha teknolojik ve daha ferah bir atmosfer yaratmak için geniş ve havadar görünüm sunuyor. Müşteri talepleri doğrultusunda, elektrikli park freni donanım tablosundaki yerini alırken ayrıyeten yeni ortam ambiyans aydıntlatma teknolojisi de orta bardak tutucuyu, yolcu ve şoför yan ayak bölmesini aydınlatarak aracın sportif ve çağdaş ömür biçimi karakterini vurguluyor.

Hoparlörlerin etrafındaki yeni halkalar ve alüminyum kaplamalı hava delikleri de daha yüksek bir kalite ve zarafet düzeyi oluşturuyor. Bununla birlikte, art koltuktaki yolcular için konforu artıran USB temas noktası da bilhassa uzun vadeli seyahatlerde taşınabilir aygıtların rahatlıkla şarj edilmesine imkan sağlıyor. Birinci sefer Yeni i20’de karşımıza çıkan 10,25 inçlik dijital bilgi ve cümbüş ekranı, makyajlı Kona’da da Seçkine donanım düzeyinde sunuluyor. Yüksek kaliteli bu ünite, bölünmüş ekran fonksiyonu ve Bluetooth kontağı ile birlikte sunuluyor. Hyundai Kona ayrıca, daha alt donanım düzeylerinde ise 8 inç bilgi ekranı sunuyor.

makyajli hyundai kona turkiye de iste fiyati ve ozellikleri128116 2 | Tekno Deha

Yenilenen Kona, Eco, Comfort ve Sport olmak üzere 3 farklı sürüş moduna sahip. Bu özelliği sayesinde farklı sürüş keyifi sunarak kullanıcısına üstün bir tecrübe yaşatmış oluyor. Seçilen sürüş modu birebir vakitte 10.25 inçlik supervision gösterge bilgi ekranı ile entegre oluyor ve ekranın grafik temasını da değiştiriyor.

Makyajlı Hyundai Kona, konfor donanımlarının haricinde güvenlik ve sürüş takviye özellikleriyle de dikkat çekiyor. Şerit ve Yol Takip Asistanı, Ön Çarpışma Tedbire Yardımcısı üzere etkin güvenlik tedbirleri, giriş düzeyi donanım paketleri de dahil olmak üzere Kona’da standart olarak sunuluyor.

Yenilenen Motorlar ve Yeni Süspansiyon Sistemi

Hyundai KONA, hem sportif hem de etraf dostu üç yeni motor seçeneği ile geliyor. Kona’daki 136 beygirlik 1.6 litrelik dizel motor, yeni eklenen 48V hafif hibrit teknolojisi sayesinde bir evvelki modele oranla yaklaşık yüzde 10 yakıt iktisadı sağlıyor. Yenilenen dizel motoru ile Kona, performansı kadar verimli yakıt tüketimiyle de öne çıkıyor.

1.6 litrelik akaryakıtlı motor ise ürettiği 198 beygir güç ile Hyundai Kona’yı sınıfının en güçlü arabası yapıyor. Turbo beslemeli bu motoru sayesinde 0’dan 100 kilometre sürate 7.7 saniyede çıkan Kona, güç ve performans bekleyen kullanıcıların ilgisini çekiyor.

Daha ekonomik bir motor seçeneği isteyen kullanıcılar ise artık 7 ileri DCT şanzımanla gelen 1.0 litrelik akaryakıtlı motoru tercih edebilirler. 120 beygir güç üreten Turbo beslemeli bu motor, 100 km’de sırf 5.3 litre yakıt tüketerek dizel motora bir alternatif sunmuş oluyor.

Yeni KONA, selefine kıyasla daha yumuşak bir sürüş için bir dizi yürüyen aksam güncellemesine de tabi tutulmuş. Süspansiyon, Kona’nın sportif karakterini bozmadan, sürüş konforunu düzgünleştirmek için tekrar ayarlanmış. Yayların ve amortisörlerin yanında, daha âlâ sürüş konforu ve daha yeterli ses izolasyonu için stabilizatör çubukları değiştirilmiş.

Dört farklı donanım düzeyi

Yeni KONA, “Style”, “Smart”, “Elite” ve “N Line” olmak üzere üzere dört farklı trim düzeyine sahip. KONA 1.0 litre T-GDI ve 7DCT şanzıman kombinasyonu yalnızca Style trim düzeyi ile sunulurken daha yüksek konfor için Smart, Seçkine ve N Line trim düzeylerini seçmek gerekiyor.

Makyajlı Hyundai Kona fiyat listesi şöyle:

Model Fiyat
1.0 T-GDI 7 İleri DCT Style (Benzinli) 281.000 TL
1.6 T-GDI 7 ileri DCT Smart (Benzinli) 313.000 TL
1.6 T-GDI 7 ileri DCT N Line (Benzinli) 345.000 TL
1.6 CRDi 48V 7 İleri DCT Style (Dizel) 317.000 TL
1.6 CRDi 48V 7 İleri DCT Seçkine (Dizel) 358.000 TL

 

 

Emsal makaleler için buraya tıklayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI