e
sv

Huawei Watch GT 2 Serisinin Öne Çıkan Özellikleri

huawei watch gt 2 serisinin one cikan ozellikleri FSe1F3uA | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei Watch GT 2 serisi, Watch GT 2 Pro, Watch GT 2 ve Watch GT 2e modellerinden oluşuyor. Aşikâr teknik ve tasarım özellikleriyle birbirinden ayrılan modeller, farklı kullanıcı profillerine hitap ediyor.

 

Huawei Watch GT 2 Pro Özellikleri

Huawei Watch GT 2 Pro, 1.39 inç 454x 454 piksel çözünürlük sunan Safir camlı OLED ekrana (Hep Açık Ekran) sahip. Titanyum çerçevelere sahip saatin ölçüsü 46 mm ve 455 mAh kapasiteli bir bataryadan güç alıyor. Bu batarya olağan kullanımda 14 günlük bir pil ömrünü kullanıcılara sunuyor.

4 GB dahili depolama alanı sayesinde en sevdiğiniz müzikleri Watch GT 2 Pro üzerinden dinleyebiliyorsunuz. Kablosuz ilişki olarak Bluetooth 5.1 destekleyen Watch GT 2 Pro, 5 ATM su basıncına kadar dayanabiliyor.

Tasarımsal açıdan son derece şık duran Watch GT 2 Pro 100’ün üzerinde idman moduna konut sahipliği yapıyor. Ayrıyeten kandaki oksijen bedelini ölçme ve kalp ritmini takip etme üzere yeteneklere sahip.

Huawei Watch GT 2 Serisinin Öne Çıkan Özellikleri

Huawei Watch GT 2 Özellikleri

Serinin ortanca modeli olan Watch GT 2, 42 mm ve 46 mm seçenekleriyle birlikte karşımıza çıkıyor. 1.39 inç boyutunda daima açık OLED ekranlı yuvarlak bir kasaya sahip olan Watch GT 2, gücünü, tıpkı Watch GT 2 Pro üzere yeni Kirin A1 çipinden alıyor. Yeni çip düşük güç tüketimi ve daha kararlı Bluetooth kontağı ile öne çıkıyor. Huawei, Bluetooth ilişkisinin telefonunuzdan 150 metre uzakta bile sağlanabileceğini belirtiyor.

42 mm seçenekte 16 MB RAM ve 4 GB dahili depolama alanı sunulurken, 46 mm seçenekte 32 MB RAM bulunuyor. Eser Android ve iOS dayanağı sunarken, Huawei Lite OS işletim sistemini kullanıyor. Bluetooth 5.1, kalp ritmi sensörü, GPS ve jiroskop öbür özellikler ortasında. Hatta bu defa 46 mm seçenekte mikrofon ve hoparlör de mevcut. İdman takibi içinse 15 antrenman modu bulunuyor ve artık su altında bile kalp ritmi ölçülebiliyor. Huawei TruSleep 2.0 ile yenilenen uyku takibi fonksiyonu de yeni özellikler ortasında yer alıyor.

Huawei, olağan kullanımda saatin 14 gün dayanabileceğini, GPS modunda ise bu müddetin 30 saat olduğunu paylaşıyor. 42 mm modelde 215 mAh batarya, 46 mm modelde 455 mAh batarya yer veriliyor.

Huawei Watch GT 2e Özellikleri

Yalnızca 46 mm’lik versiyonuyla birlikte karşımıza çıkan Watch GT 2e, 1.39 inçlik OLED ekrana sahip. Hem metal ve hem de plastik bir kasaya sahip olan model ise Kirin A1 işlemcisinden güç alıyor. Bununla bir arada 455 mAh boyutundaki bir bataryayla birlikte gelen saat, Kirin A1’in güç idaresi sayesinde iki haftaya kadar pil ömrü sunabiliyor.

Huawei GT 2e’nin içerisinde bulunan sensörler tüm sıhhat datalarınızı başarılı bir biçimde okuyor ve saatin içerisine kaydediyor. Sahiden de sportmen saati almak isteyenler için şahane bir tahlil sunuyor. Tekrar de unutmamanız gereken değerli bir nokta var:

GT 2 üzere, GT 2e de datalarınızın çıktısını almak için Huawei Sıhhat uygulamasına muhtaçlık duyuyor. Yani elinizdeki saat bir ekosistem saati. Huawei ekosistemi içerisindeyseniz, saatin tüm özelliklerinden faal bir halde yararlanabiliyorsunuz. Aygıtta Wi-Fi yahut LTE dayanağı olmadığı için ilişki için tek seçeneğiniz Bluetooth. Böylelikle telefonunuza ve kablosuz kulaklığınıza kolaylıkla bağlanabiliyorsunuz.

Benzer makaleler için: teknodeha.com