e
sv

Huawei Satış Rekoru Kırdı! 1 Dakikada Tükendi!

huawei satis rekoru kirdi 1 dakikada tukendi cj5ChyAM | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei Satış Rekoru Kırdı! 1 Dakikada Tükendi!

Çinli telefon üreticisi Huawei, geçtiğimiz yıl yaşadığı problemler neticesinde kabuğunun dışına çıkmış ve teknoloji sektörüne dair pek çok ürünün üretimini gerçekleştirmeye başlamıştı. Dizüstü bilgisayardan, işetim sistemine kadar bir ekosistem yaratmayı hedefleyen Huawei, otomobil pazarında da var olmayı amaçlıyor. Bu olaylardan Huawei’nin sadece telefon kanadında değil bir çok alanda başarı elde etmeye çalıştığını görebiliyoruz. Uygulanan ambargolardan sonra takdir edilesi bir hareket.

HiCar, yalnızca bir dakika satışta kalabildi

Huawei, geçtiğimiz ay Huawei S serisi akıllı ekranının yanında Huawei Car akıllı ekranını piyasaya sunmuş ve 30 Aralık’ta ön satışa açmıştı. 9 Ocak‘ta resmi satışına başlanan akıllı ekran, edinilen bilgiye göre 1 dakika içerisinde tükendi. Yeni bir satışı rekoru kıran ürünün, popülerleşmesi ve Huawei’nin HiCar için iyi bir başlangıç olması bekleniyor.

Custom Size – 1 1 | Tekno Deha

8.9 inç ultra net (1920 x 720) çözünürlük sunan cihaz, 700 nit değerinde parlaklığa sahip. Yüzde 72 renk gamı bulunan ürün, 2K görüntü desteği sunan sürüş kamerası da içeriyor. Yansımaz cam ile üretilen akıllı ekran, ayrıca uygulamarın ekranlar arası aktarımını da destekliyor. 30’dan fazla uygulamayı da destekleyen HiCar, açılır selfie kamerası, arka kamera, ses tanıma ve hava hareketi kontrolü gibi birçok özellikte barındırıyor.

Huawei

Çin’de 264 dolardan satışa çıkan ürünün, diğer ülkelerde ne zaman satışa sunulacağı bilinmiyor.

Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir?

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.