e
sv

Huawei P50 Pro Yakınlaştırma İle Zirveye Oturacak

huawei p50 pro kamerasi zoom ile tepeye oturacak | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei P50 Pro Yakınlaştırma İle Zirveye Oturacak

Huawei, son günlerde ABD Lideri Donald Trump’ın yine gayesinde yer alan markalar ortasına girdi.  Buna rağmen telekomünikasyon teknolojilerinde de dünyada kelam sahibi olan Çinli, P50 serisi için son gücüyle çalışıyor. Bilhassa P50 Pro kamerası, zoom özellikleri ile doruğa oturacak üzere görünüyor.

Huawei P50 Pro kamerası için “Binoküler Yakınlaştırma”

Çin’in toplumsal medya platformu Weibo‘da sızdırılan özelliklere bakılırsa, Huawei bilhassa dijital zoom tarafında sonları zorlamanın peşinde. Birinci olarak P30 Pro ile akıllı telefonlarda dijital yakınlaştırma devrinin kapısını aralayan firma, artık de “Binoküler Yakınlaştırma” ile 200x üzere bir düzeye çıkacak.

Her ne kadar sızdırılan bu P50 Pro kamerası özelliği şimdi resmi olarak onaylanmamış olsa da, sızıntıya bakılırsa bu 200x düzeyinde dijital zoom yanında 20x üzere bir optik zoom bizi bekliyor. Her ne kadar hibrid yakınlaştırma için bir zızıntı olmasa da 50x hibrid bir yakınlaştırma özelliğininin de gelmesi muhtemel. Bu yakınlaştırma özellikleri P50 Pro dışında P50 modelinde de karşımıza çıkabilir.

Huawei P50 Pro tekno deha

Twitter’da Weibo sızıntılarını yorumlayan Teme isimli bir hesap ise P50 Pro dışında P50 Pro Plus modelinin de gelebileceği tezinde bulundu. Fakat şu ana kadar bu hususta ortaya çıkmış sağlam bir sızıntı bulunmuyor.

Son yıllarda Google servislerini kaybetmesiyle satış kaybı yaşayan marka, buna rağmen kısa müddette toparlandı. Evvel AppGallery ile Google Play‘in yerini doldurmaya çalıştı. Son olarak Harmony OS 2.0 ile karşımıza çıkan marka, tahminen de ilerde Android işletim sistemine alternatif olabilecek yeni işletim sistemini de tanıttı.

Bu ortada P50 serisinin hem Android 11 tabanlı EMUI 11 hem de Harmony OS 2.0 ile gelmesi bekleniyor. Lakin Harmony OS kullananan modellerin yalnızca Çin’de satılma ihtimali bulunuyor.

Pekala sizce P50 Pro kamerası ve sızdırılan özellikleri ile karşımıza çıkan 200x dijital ve 20x optik zoom sahiden de Huawei için bir fark yaratabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Huawei P50 Pro Yakınlaştırma İle Zirveye Oturacak