e
sv

Huawei P50 HarmonyOS İşletim Sistemli Birinci Telefon Olabilir

huawei p50 harmonyos isletim sistemli birinci telefon olabilir 7qt6TOcw | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei P50 HarmonyOS İşletim Sistemli Birinci Telefon Olabilir

Huawei P50 HarmonyOS ile çalışan birinci akıllı telefon modeli olabilir. Geçtiğimiz günlerde HarmonyOS 2.0 geliştirici beta sürümünü yayınlayan Huawei, kendi işletim sistemine sahip olan akıllı telefonları da piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Bu doğrultuda epey sıkı bir çalışma yürüten Huawei’nin HarmonyOS işletim sistemli birinci akıllı telefon modeli aşikâr oldu. Sina Tech China tarafından servis edilen bilgilere nazaran bu mümkün.

Şimdilik, ortaya atılan bu tez ile ilgili rastgele bir resmi açıklamanın yapılmadığını da belirtelim. Ancak, bildiğiniz üzere Huawei daha evvelce yapmış olduğu açıklamalarda HarmonyOS işletim sistemine sahip birinci akıllı telefon modelinin 2021 yılında piyasaya sunulacağını müjdelemişti. Birebir vakitte şirket 2021 sonuna yanlışsız 100 milyon aygıta HarmonyOS işletim sistemini dağıtacağını da belirtmişti.

Huawei P50

Bugün paylaşılan raporla bir arada 2021’in birinci çeyreğinde tanıtılacağı ön görülen P50 serisinin, HarmonyOS’la piyasaya sunulan birinci Huawei akıllı telefon olacağı da gözler önüne serildi.

Önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen Huawei P50 serisinin birçok özelliğiyle ön plana çıkması bekleniyor. Bu kısımdaysa farklı bir kamera teknolojisiyle karşımıza çıkacağı sav edilen P50 serisinin, Kirin 9000 işlemcisinden de güç alacağı belirtiliyor. Bununla bir arada 8 ve 12 GB RAM seçenekleriyle bir arada geleceği belirtilen telefonun 5.000 mAh ’lık bir bataryadan da besleneceği varsayım ediliyor. Tahmini özellikler kullanıcıları memnun edecek nitelikte.

Web sitemizdeki benzer makalelere buradan göz atabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Huawei P50 HarmonyOS İşletim Sistemli Birinci Telefon Olabilir