e
sv

Huawei Oyun Konsolu Üzerinde Çalışıyor İddiası!

Huawei Oyun Konsolu Uzerinde Calisiyor Iddiasi | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei, Honor Hunter serisi ile birlikte oyun bilgisayarı sektörüne de girişmişti. Ancak işler istenildiği gibi gitmedi ve Honor geçtiğimiz yılın son aylarında satıldı. Ortaya atılan iddialara göre, bu amacından vazgeçmeyen marka üst düzey bir oyun konsolu yapmak için canla başla çalışıyor.

Huawei, Çıkaracağı Oyun Konsoluyla Sony ve Microsoft’u Terletebilir!

ABD’nin Çinli firmaya uygulamakta olduğu yaptırımlar devam ederken, Çin menşeili marka pes etmek bilmiyor.Markanın 2021’de oyunculara hitap eden bir dizüstü bilgisayar piyasaya süreceği iddia ediliyor. Ancak asıl merak edilen iddia, markanın oyun konsolu sektörü ile ilgili yaptığı planlar ile alakalı. Çin’den yapılan söylentiler, Huawei’nin PlayStation ve Xbox’a doğrudan rakip olarak çıkacak bir oyun konsolu geliştirdiğini gösteriyor.

Huawei

Şuan için “MateStation” adıyla anılan bu konsolun teknik özellikleri tarafından sızdırılmış herhangi bir detayı yok. Ancak söz edilen bu oyun konsolunun Nintendo Switch gibi ARM tabanlı olmayacağı, çok daha güçlü bir mimari ile donatılacağı söyleniyor. Bununla beraber AMD’nin Zen mimarili olan işlemciler üretmek için Çinli iş ortaklarıyla devam eden bir projesi de mevcut. Bahsi geçen bu oyun konsolunda bu yongayı ya da kendi Kunpeng adlı işlemcilerini kullanması oldukça olası.

Pek çok kişinin tahmininin aksine, MateStation ürünü Huawei’nin ilk oyun konsolu olmayacak. 2014 yılında duyurulan Huawei Tron el konsolu, Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi ve NVIDIA Tegra 4 çözümüyle piyasaya sürülmüştü. Markanın konsol pazarındaki oyun kataloğu tarafında neler sunacağı ise merak ediliyor.

 

Benzer makaleler için buraya tıklayın.