e
sv

Huawei Mate X2 Geliyor! Huawei ‘den Yeni Bir Katlanır Telefon!

huawei mate x2 katlanabilir telefon tekno deha | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei Mate X2 Geliyor! Huawei ‘den Yeni Bir Katlanır Telefon!

Sağlamlık pek çok akıllı telefonun olmazsa olmazlarından. Bu yüzden de çoğu cihazda yok diyebiliriz. Lakin Huawei markası bu noktada gerçekten önemli bir gelişim sağlıyor. Mate X2 cihazı yeni çıkacak bir cihaz ve 22 şubat tarihinde tanıtımı yapılacak. Huawei katlanabilir telefonu Mate X2 ile kendine has bir yapıda çözümleri ön plana çıkarıyor ve tanıtımlarıyla fark yaratmayı hedefliyor.

Katlanabilir telefon furyasında zaten marka sayısı bir elin parmağını yeni yeni geçmeye başlıyor. Bu da haliyle insanların arayışlarına net cevapları sunma konusunda biraz sıkıntı yaratıyor. Bizim bu konudaki önerimiz ve önceliğimiz her zaman için belirli bir seviyede satışa sunulmuş ve kendini kanıtlamış markalar olmakta. Bu yüzden de önerilerimizi, yorumlarımızı buna göre yapıyoruz. İsterseniz gelin Huawei tarafından çıkarılan bu cihaza hep birlikte göz atalım.

Huawei Mate X2

Peki ama ABD ile anlaşmazlıklar sonrasında bu tarz bir ilerlemeyi ön plana nasıl çıkaracak? Google uygulamaları olmadan büyük bir satış düşüklüğü yaşayan marka, Mate X ve Mate XS modellerinin yüksek fiyatlarıyla da gündeme gelmişti hatırlarsanız. Telefonda teknoloji öncüsü olduğunu çok daha önceden kanıtlamıştı zaten. Bu yüzden Huawei Mate X2 cihazının özelliklerini hep birlikte görelim ve incelemeye başlayalım.

Huawei Mate X2 yeni teknoloji tasarımlarıyla karşımızda!

Bu şekilde bir katlanabilir telefon hayal edin. Sağlamlığı etkili olsun ve güçlü bir yapıda ön plana çıkarılmış olsun. Katlanabilen bir ekran ile karşımıza çıkacak olan bu cihaz, ön kamerasıyla ve arka kamerasıyla da oldukça güçlü. Telefonun katlanması dışarıya değil de içeriye doğru yapılacağı için daha sağlam görünecek gibi. İçe doğru katlanmasıyla ilgili olarak yapılacak olan yeni çalışmalar ve tanıtımlar cihazın sağlamlığını gözler önüne serecek orası ayrı ama avantajlara ek olarak dez avantajlar da bulunuyor. Telefon biraz daha kalın bir şekilde karşımıza çıkacak.

Huawei Mate X2 tekno deha

Mate X2 cihazıyla ilgili söylentiler arasında pek çok farklılık var. 8 İnçlik birincil ekran, 6,45 inçlik ikinci ekran gibi. Rakibi olan Samsung Galaxy Fold 2 tarafından kalem desteği yok ama Huawei de kalem desteği bulunuyor. Minik bir dizüstü bilgisayar gibi kullanılabilecek olan özellikleri olacak.

Cihazda depolama konusu da çok gelişmiş durumda. 512 GB seviyesene kadar depolama alanı olacak olan bu bu cihazda 5G desteği ve 10 kata kadar yakınlaşabilen 4lü kamera desteği bulunuyor. Ayrıca 66W seviyesindeki hızlı şarj desteği de bu cihazın önemli ilerleme aşamalarından biri gibi görünüyor. Bakalım cihazla ilgili daha farklı ne aşamalar ve yenilikler ön plana çıkarılacak.

Peki ya sizlerin Huawei Mate X2 hakkındaki düşünceleri nedir?

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.