e
sv

Huawei HiCar Akıllı Araç Ekranı Ortaya Çıktı

huawei hicar akilli arac ekrani ortaya cikti zz9hGfKt | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei HiCar Akıllı Araç Ekranı Ortaya Çıktı

Huawei ’nin ağır ambargolar sonrasında geliştirdiği HarmonyOS işletim sistemi birinci defa yönlendiricilerde kullanılmıştı. Yavaş yavaş Huawei’nin tüm ekosisteminde yerini alması beklenen platform Huawei HiCar bilgi ekranında ortaya çıktı. Her ne kadar ambargolar sonrasında büyük şirket yalpalansa da bu yalpalanma onları bir adım daha öne taşımış durumda.

Huawei HiCar nedir?

Huawei HiCar firmanın HarmonyOS 2.0 yüklü birinci araç içi akıllı ekranı olma özelliğine sahip. 21:9 manzara oranı olan ekranda bir de düzenekli ön kamera yer alıyor. Art kısımda ise bir hoparlör mevcut. Hali hazırdaki araç içi sistemlerin bilakis HiCar araç ekranı bir tablet biçiminde kullanım deneyimi sunuyor. Yani Huawei yalnızca mobil cihazlarda değil otomobillerde de tahta oturmayı amaçlıyor gibi gözükmekte.

Huawei HiCar

Şimdilik HiCar ‘ın ne tür teknik ayrıntılar sunduğu ve araç içi montajının nasıl olacağı hakkında resmi olarak bir açıklama bulunmuyor. Bununla birlikte birinci olarak Çin’de üretilen araç modellerinde kullanılacağını iddia etmek yanlış olmaz.

Ülkedeki geniş otomotiv kesimi iştirakleri ile Huawei’nin süratli bir halde benimseneceği iddia ediliyor. Elbette mevcut durumda bir işlemci üretim kahrı da var fakat bu cins aygıtlarda 14nm yahut 22nm üzere daha olgun üretim süreçleri pek sorun olmuyor. Bu bakımdan firma biraz daha rahat hareket edebilir.

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelerimize buradan göz atabilirsiniz.

 

Sıradaki içerik:

Huawei HiCar Akıllı Araç Ekranı Ortaya Çıktı