e
sv

Huawei ’den flaş PUBG Mobile Kararı

huaweiden flas pubg mobile karari AA3USM7E | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei ’den flaş PUBG Mobile Kararı

Huawei ve PUBG Mobile imalcisi Tencent’in bugünkü yaptığı açıklamaya nazaran iki şirketin gelir paylaşımı konusunda mutabakata varamaması nedeniyle Huawei App Gallery’de Tencent oyunlarını kaldırıldı. Huawei Game Center topluluğu son duyurusunda, Tencent Games’in 31 Aralık 2020 saat 17: 57’de her iki şirket ortasındaki iş birliğinde büyük değişiklikler yaptığını söyledi.

Huawei Tencent oyunlarını App Gallery’den kaldırdı

Huawei, Tencent Games’in tek taraflı talebi üzerine harekete geçti. Çinli üretici şu anda durum hakkında çabalı bir kıymetlendirme yapıyor. Şu an itibariyle hem Tencent hem de Huawei, iş birliğine devam edebilmek için faal görüşmelerde bulunuyor.

Tencent Games, Huawei’nin taşınabilir oyun platformu ile Taşınabilir Oyun Promosyon Proje Mutabakatımız arasındaki mukavelenin yenilenememesi nedeniyle Tencent üretimli uygulamalar ve oyunların bu sabah erken saatlerde listeden ansızın kaldırıldı. Şirketlerin içindeki sızıntılara nazaran, büyük uyuşmazlığın indirme paylaşım oranı olduğuna inanıyor. Fakat, bunun resmi bir açıklaması bulunmamaktadır. Huawei’nin Tencent Games’i taşınabilir platformundan kaldırmaktan diğer seçeneği olmadığı anlaşılıyor.

Huawei pubg teknodeha

Tencent’in açıklaması şu formda:

Huawei’nin taşınabilir oyun platformu ile Taşınabilir Oyun Promosyon Proje Mutabakatımız ortasındaki mukavelenin yenilenememesi nedeniyle, Tencent Games’in ilgili eserleri bu sabah erken saatlerde raflardan apansız kaldırıldı. Şu anda, Huawei’in taşınabilir oyun platformuyla etkin olarak irtibat kuruyor ve pazarlık yapıyoruz. Bir an evvel uygunlaşmak için çabalıyoruz. Tüm kullanıcılara verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz.

Huawei’nin açıklaması şu formda:

Huawei Game Center Tencent Game Kullanıcılarına: Öncelikle Huawei Game Center, bizimle birlikte olan tüm kullanıcıların son üç yıldır birlikte memnun bir yeni yıl büyümesini samimiyetle diliyoruz. Son 3 yılda dayanağınız ve müsamahanız için teşekkür ederiz. Son üç yıldır her samimiyet, coşku ve inanç için teşekkür ederiz. Kullanıcılarımıza en uygun taşınabilir oyun cümbüş tecrübesini sağlama konseptine bağlı kalarak Tencent Games ile faal olarak çalışıyoruz lakin Tencent Games, 31 Aralık 2020 saat 17: 57’de iki taraf ortasındaki işbirliğinde tek taraflı olarak büyük değişiklikler yaptı. Bu, iki taraf ortasındaki iş birliğinin önünde büyük pürüzlere neden oluyor. Dikkatli bir değerlendirmeden sonra, Tencent’in tek taraflı talebi doğrultusunda ilgili işbirliğini askıya almak zorunda kaldık.

Bundan çok pişmanlık duyuyoruz. Tencent Games’in kesimdeki başarılarına ve mutlak piyasa pozisyonuna hayranlık duyuyoruz. Anlaşmasak da, Tencent’in buna dayalı ihtiyaçlarını de anlıyoruz. Geçmiş takviyesi için Tencent Games’e teşekkürler ve iki tarafın gelecekte Huawei kullanıcılarının birçoklarına yüksek kaliteli oyun içeriği hizmetleri sağlamak için tekrar birlikte çalışma fırsatı bulacağını umuyoruz. Son olarak, Huawei Game Center, bu listeden kaldırma sürecinden etkilenen tüm kullanıcılardan samimiyetle özür diler. Ayrıyeten hepinize memnun bir yeni yıl ve en güzel dileklerimizle.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI