e
sv

Huawei 5G Kaynak Kodlarını Paylaşmaya Hazırlanıyor

Adsiz tasarim 1 | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei 5G Kaynak Kodlarını Paylaşmaya Hazırlanıyor

BusinessStandard’ın raporuna göre, 5G teknolojisi için maksimum patent sayısına sahip olan Çinli teknoloji devi, Çarşamba günü açıklama yaptı. Huawei Kurucusu ve CEO’su Ren Zhengfei, “Sadece üretim lisansıdeğil, tüm 5G teknolojilerimizi başkalarına aktarmaya da açığız.

Ren ayrıca, “Hem ABD hem de Çin’in ekonomilerini geliştirmesi gerekiyor, çünkü bu toplumumuz ve mali dengemiz için iyi. Herkesin buna ihtiyacı var. İnsanlık ilerlemeye devam ettikçe, hiçbir şirket tek başına küreselleşmiş bir endüstri geliştiremez. Bu, dünyanın dört bir yanında ortak çaba gerektirir.” Huawei’nin açıklaması, Çin hükümeti ve çıkarları için birçok kez paravan olmakla suçlandığı için, OEM ile çeşitli hükümetler arasında şeffaflık yaratacak gibi görünüyor.

Huawei aslında böyle yaparak Kara Liste den çıkmaya çalışıyormuş gibide gözüküyor.

Hindistan hükümeti de kaynak kodu tutmak için telekom şirketleri önerdi, bir ekipman işlevini kontrol eden ana yazılım, güvenlik amaçlı bir hesap yapıyor her ülke ayrı şeyler düşünüyor.

Tüm dünyanın bu kodlardan yararlanması güzel olacak tekel engellenmiş olacak yani siz Huawe`in bu hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Huawei 5G Kaynak Kodlarını Paylaşmaya Hazırlanıyor

Huawei 5G Kaynak Kodlarını Paylaşmaya Hazırlanmasın ‘dan bahsettiğimiz yazımız buraya kadardı, sizin Huawei 5G Kaynak Kodlarını Paylaşmaya Hazırlanması hakkındaki görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve daha fazlasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.