e
sv

Huawei 135W Hızlı Şarj İçin Sertifika Aldı

huawei 135w hizli sarj icin sertifika aldi tQceNFi9 | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei, 135W Hızlı Şarj İçin Sertifika Aldı

Akıllı telefonların gelişmesiyle beraber, kullanıcılara sunulan teknolojiler de her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Bu teknolojilerden biri ise hızlı şarj olarak karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz gibi 2020 yılında 125W’lık hızlı şarj desteğine sahip olan ilk akıllı telefonlarla tanıştık. Şimdi de Huawei’nin hızlı şarj konusunda ciddi bir hamleye imza atacağına şahit olmaktayız. Bu doğrultudaysa paylaşılan bilgilere göre Huawei’nin 2021 yılı içerisinde 135W hızlı şarj cihazını piyasaya sunmak için bir takım sertifikalar aldığını gözlemlemekteyiz.

Şimdilik, Huawei cephesinden konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak, Çin’de ortaya çıkan bilgilerde Huawei’nin HW-200675CP0 model numaralı 135W‘lık bir hızlı şarj cihazı üzerinde çalıştığı ifade ediliyor.

Huawei 135W Hızlı Şarj İçin Sertifika Aldı
Huawei 135W hızlı şarj sertifikası

Bildiğiniz üzere Huawei, Mate 40 lansmanı sırasında 120W ve 200W süper hızlı şarj teknolojilerine ulaştığını ancak bunları Huawei Mate 40 serisiyle birlikte tanıtmadığını belirtmişti. Tüm bu açıklamaların ardından Huawei’nin 2021 yılında 135W’lık hızlı şarj cihazıyla beraber kullanıcıların karşısına çıkacağı 3C sertifikası ile birlikte onaylandı.

Fakat bahsi geçen hızlı şarj cihazının şimdilik hangi model ile beraber piyasaya sunulacağı bilinmiyor. Ancak, bazı kaynaklar bu modelin Mart 2021 yılında tanıtılacağı tahmin edilen Huawei P50 serisi olacağını düşünüyorlar.

Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir?

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI