e
sv

Honor, Ortaklaşma Adımıyla Küresel Varlığını Büyütmeyi Hedefliyor

honor istirak adimiyla kuresel varligini buyutmeyi hedefliyor cCjAiMhY | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Honor, Ortaklaşma Adımıyla Küresel Varlığını Büyütmeyi Hedefliyor

Çinli akıllı telefon üreticisi, ABD yaptırımlarının global akıllı telefon kesiminde hayatta kalmasını tehdit ettiği için geçen yıl Kasım ayında ana şirketi Huawei ile yollarını ayırdı. Görünüşe nazaran bu hareket artık Honor’a epey yarar sağlıyor. Yayınlanan bir rapora nazaran, Honor teknoloji kolunda çalışmalarını sürdüren birçok şirketle paydaşlık imzaladı.

Huawei, bilhassa yeni kuşak akıllı telefonları için çip elde etmekte zorlanıyordu. Bu yaptırımlardan etkilenmemek için bağımsız bir şirket haline getirilen Honor, Qualcomm, MediaTek, AMD, Intel, Micron Technology, Microsoft, Samsung, SK Hynix, ve Sony üzere devlerle paydaşlık imzaladı. Honor, bu sayede gerekli teknolojileri tedarik etme konusunda rahat bir nefes almış oldu. Yapılan paydaşlık muahedeleri önümüzdeki yıllarda bünyesinde farklı yongaları haliyle farklı teknolojileri barındıran Honor aygıtlarla karşılaşabileceğimiz manasına geliyor.

Şirket, bu haberden birkaç hafta evvel bağımsız bir şirket olarak birinci akıllı telefonunu piyasaya sürmüştü. Kullanıcılara yeni sunulan Honor V40, MediaTek Dimensity 1000+ yonga seti tarafından desteklenen orta segment 5G akıllı telefon olarak nitelendiriliyor. Artık şirket Qualcomm ve Samsung ile de mutabakatlar yaptığına nazaran, gelecekte Snapdragon yahut Exynos takviyeli akıllı telefonları da görme ihtimalimiz olacaktır. Hatta önümüzdeki aylarda Snapdragon 888 dayanaklı bir Honor akılı telefon çıkacağını belirten söylentiler de var.

Şirket Huawei’ye ilişkin bir kuruluşken, bütçe ve giriş düzeyindeki eserlere odaklanmıştı. Lakin şirket artık bağımsız bir akıllı telefon üreticisi pozisyonunda olduğu için amiral gemisi segmentinde akıllı telefonlarla Samsung ve OnePlus üzere üreticilerle rekabet edebilmesi gerekiyor. Şirket idaresi yapılan bu iştiraklerle tüketicilerinin beklentilerini karşılayacağına emin. Honor’ın CEO’su George Zhao yaptığı açıklamada, “Son beş ay Honor için son derece sıkıntı lakin manalı bir vakit oldu” dedi. “Sektör ortaklarından ve tüketicilerden beklentilerin yükünü hissediyoruz ve en âlâ biçimde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.”

Honor, Ortaklaşma Adımıyla Küresel Varlığını Büyütmeyi Hedefliyor

Huawei, geçen yıl yaklaşık 70 milyon Honor markalı akıllı telefon sattığı bildirildi. Analistler, Honor’un bu yıl bu türlü bir satış düzeyine ulaşmasını beklemiyor. Lakin, şirket görünüşte epey optimist ve 2021’de 100 milyona kadar akıllı telefon sevkiyatını yapabileceğini iddia ediyor. İlerleyen süreçte işlerin nasıl gideceğini göreceğiz.

 

Benzer makaleler için: teknodeha.com

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Honor, Ortaklaşma Adımıyla Küresel Varlığını Büyütmeyi Hedefliyor