e
sv

Honda 1 Milyona Yakın Aracını Geri Çağırdı!

honda 1 milyona yakin aracini geri cagirdi skandal gSRdJwai | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Honda 1 Milyona Yakın Aracını Geri Çağırdı!

Kısa süre önce Türkiye pazarından çıkma kararı alan Honda’nın başı beladan kurtulmuyor. Otomobillerinde ortaya çıkan hatalar nedeniyle sürekli geri çağırım prosedürünü devreye sokan Japon otomobil devi şimdi de Accbord ve Insight modelleri için kolları sıvadı.

Hatırlanacağı üzere ülkemizde üretilen Civic modellerinin de kasasında bazı hatalar mevcuttu. Otomobilin arka kapı tarafındaki saç bölümü bir süre sonra kendi kendine yamuluyordu.

Honda 1 milyona yakın aracını geri çağırdı! Skandal!

Bu hata yeni nesil Civic modellerinde düzeltilmişti. Fakat şimdi de 2018 ve 2020 arasındaki tüm benzinli ve hibrit Accord modelleri ile 2019 ve 2020 hibrit Insight modelleri geri çağrıldı.

Honda

Honda’nın aldığı kararın gerekçesi ise BCM isimli bir modüldeki yazılım hatası. Bu hata nedeniyle belirtilen modellere sahip otomobil kullanıcılarının en yakın Honda servisine uğrayarak BCM modülündeki bu hatayı düzelttirmeleri gerekiyor.

Şunu da dip not olarak belirtelim. Hali hazırdaki bu hata nedeniyle herhangi bir kaza gerçekleşmiş değil. Fakat Honda yine de kullanıcıları temkinli olmaya davet ediyor.

Tabi ki buradan şu sonuç çıkarılmamalı. Araçları geri çağırıyor deyince, otomobili geri alacak, paramızı bize geri verecek gibi bir beklentiye girilmemeli. Çünkü Honda’nın ya da diğer otomobil üreticilerinin bu geri çağırımlardaki amacı var olan hatayı düzeltmek. Elbette kullanıcılar bu yüzden otomobil üreticisine daha açarsa iş başka bir boyuta gidebilir.

Teknodeha.com web sitesindeki bu tarz yazılara ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Honda 1 Milyona Yakın Aracını Geri Çağırdı!