e
sv

Hisense A7 e-ink ekranlı ve 5G dayanaklı geliyor

hisense a7 akilli telefonu e ink ekranli ve 5g dayanakli geliyor 4MVTtzXg | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hisense A7 neler sunacak?

Akıllı telefon dünyasında renkli LCD ve OLED ekranlar tek hakim durumunda. Kullanıcıların renkli aydınlatma cinsindeki ekran haricinde farklı teknolojilere yöneldiği pek vaki değil. Hisense ise ısrarlı bir halde e-ink akıllı telefonlarına devam ediyor.

Hisense geçtiğimiz yıldan bu yana yalnızca e-mürekkep ekranlar barındıran akıllı telefonlar piyasaya sürüyor. Hisense A5 Pro, Hisense A5 Pro CC ve Hisense A5C modelleri renkli e-mürekkep ekranlara sahipti.

E-ink yahut elektronik mürekkep ekranlar standart ekranlara nazaran çok daha fazla güç verimliliği sunuyor. Bununla birlikte soluk bir görünüm hakim. Siyah-beyaz ekranlar daha çok bir kitabın verdiği hissiyatı vermeye çalışıyor. Renkli e-ink ekranlar ise işin içine biraz renk katıyor lakin tepkisellik biraz daha düşük. Ayrıyeten oyun yahut görüntü üzere hareketli süreçlere pek uyumlu değil.

Hisense A7 e-ink ekranlı ve 5G dayanaklı geliyor

22 Aralık tarihinde tanıtılacak Hisense A7 5G akıllı telefon modeli monokrom e-ink ekran ve 5G kontağını bir ortaya getirecek. Bu telefonda internet gezintisi, kitap okuma, döküman düzenleme üzere hareketlilik gerektirmeyen süreçler rahat bir biçimde yapılabilecek.

Tek art kamera, LED flaş ve parmak izi okuyucusu olan Hisense A7 5G akıllı telefon modelinde UNISOC Tiger T7510 yonga setinin olması bekleniyor. 12nm sürecindeki yonga setinde 4 adet Cortex-A75 ve 4 adet Cortex-A55 çekirdeği yer alıyor. Grafik ünitesi ise PowerVR serisi ve 800MHz’de çalışıyor.

Donanım itibariyle biraz daha maliyeti düşüren Hisense A7 muhtemelen kullanıcıların tek akıllı telefonu olmayacaktır lakin ana telefonunu yormadan muhakkak işlevleri kullanmak isteyenlerin ikinci telefon alternatifi olmayı başarabilir.

Diğer makalelerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Hisense A7 e-ink ekranlı ve 5G dayanaklı geliyor