e
sv

Herkesin Denemesi Gereken 6 Popüler Oyun

Herkesin Mutlaka Denemesi Gereken 7 Harika Oyun 6 | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Herkesin Denemesi Gereken 6 Popüler Oyun

Oyun dünyası, her geçen gün gelişmeye ve teknolojinin yenilenen mekanikleri ile daha da fazla gelişmeye devam ediyor. Özellikle yeni nesil donanımlar (her ne kadar ülkemizde pahalı olsalar da) ile artık oyun deneyimini rahatça yaşamak olağan. Son teknoloji bilgisayarlar ve konsollar ile yeni nesil oyunların arttığı günümüzde, mutlaka oynamanız gereken 6 popüler oyun listeledik. Son döneme damgasını vuran oyunlar, sizi heyecan dolu açık dünyalara davet ediyor.

Euro Truck Simulator 2

6 oyun barındıran listemizdeki ilk popüler oyun ETS2. Tırları ve onları sürmeyi seviyorsanız, ETS2 sizin için harika bir deneyim olacaktır, bundan eminiz. Geniş haritası ve gerçekçi sürüş mekanikleri ile sizi muhteşem bir yolculuğa çıkaran tır simülasyonu oyunu, orijinal araç markaları ile adeta gerçekçi bir simülasyon deneyimi yaşamınız için dizayn edilmiş.

Bir ülkeden diğerine yük taşıyarak, kurduğunuz taşımacılık şirketini ilerlettiğiniz oyunda, yapabileceklerinizin sınırı yok. İster keyfinize göre yollarda tır sürmenin keyfini yaşayın, ister şirketinize yeni tırlar ve şoförler alarak, ETS2’nin en iyi taşımacılık şirketini kurun.

Popüler Oyun Tekno Deha

Gerçekçi oynanış ve sürüş mekanikleri ile en iyi tır simülasyonu oyunlarından biri olan Euro Truck Simulator 2‘yi mutlaka denemelisiniz.

The Witcher 3: Wild Hunt

Listemizin 2. sırasındaki popüler oyun  The Witcher: Wild Hunt, görsel olarak büyüleyici bir evrende geçen, hikaye odaklı bir açık dünya RPG oyunlarının başında geliyor. The Witcher’da ticaret şehirleri, korsan adaları, tehlikeli dağ geçitleri ve keşfedilecek mağaralarla zengin, geniş bir açık dünyada kehanet çocuğunu bulmakla görevlendirilmiş profesyonel canavar avcısı Geralt of Rivia karakterini oynuyor ve macera dolu bir dünyada kendimizi buluyoruz.

Son yıllara damgasını vuran oyun, herkes tarafından övgüyle bahsediliyor. Özellikle oyunun uygun fiyatı, bu oyunu herkesin oynaması için yeterli bir sebep.

Sizde Geralt of Rivia ile macera ve aksiyon dolu bir dünyada mücadele etmek istiyorsanız The Witcher 3: Wild Hunt, harika bir deneyim sunacaktır.

Read Dead Redemption 2

 

Herkesin Mutlaka Denemesi Gereken 7 Harika Oyun 3 | Tekno Deha

Listemizdeki 3. popüler oyun “Red Dead Redemption 2 yeni çağın şafağında Vahşi Batıda Artur Morgan ve Van der Linde çetesinin hikayesini anlatan görkemli bir onur ve sadakat destanı” olarak nitelendiriyor. Eski Batının tüm ambiyansını yaşatan oyun, muhteşem bir açık dünya sunuyor.

 

Red Dead Redemption 2, heyecanlı hikayesi ve sınırsız dünyası ile Vahşi Batının tüm ambiyansını sizlere gösteriyor.

Mount & Blade II: Bannerlord

“Savaş boruları çalar, kuzgunlar toplanır. İç savaş koca bir krallığı yıpratır. Sınırların ötesinde yeni krallıklar yükselir. Kılıcını kuşan, zırhını giy, adamlarını topla ve şan kazanmak için Kalradya savaş alanlarına atıl. Egemenliğini kur ve eskisinin küllerinden yeni bir dünya yarat.”

Herkesin Mutlaka Denemesi Gereken 7 Harika Oyun 1 | Tekno Deha

Listemizdeki 4. popüler oyun olan Mount & Blade II: Bannerlord, 200 yıl öncesinde geçen, detaylı dövüş sistemini ve Kalradya dünyasını detaylı bir şekilde ele alan macera dolu bir simülasyon oyunu. “Dağlardaki sığınakları talan edin, şehirlerin arka sokaklarında gizli suç imparatorlukları kurun ya da güç mücadelenizde savaş keşmekeşinin içine atılın.”

Orta çağın savaş dünyasını keşfetmek ve heyecan dolu bir simülasyona tanık olmak için Bannerlord’u mutlaka oynamalı ve tarih kokan hikayeyi yakından incelemelisiniz.

F1 2020

Sizde araba yarışlarına tutkuluysanız, heyecan dolu Formula 1 macerasına simülasyonu ile katılabilirsiniz. Birebir gerçekçi grafikler ve oynanış mekanikleri ile öne çıkan F1 2020, bir yarış oyundan fazlası.

Herkesin Mutlaka Denemesi Gereken 7 Harika Oyun 4 | Tekno Deha

Listemizdeki 5. popüler oyun gerçekçi grafik kalitesi, bire bir orijinal araçlar ve sporcular ile F1 dünyasında ister keyfinize göre yarışın, ister büyük bir F1 takımının en iyi pilotu olun. Ayrıca gerçekçi Formula 1 ambiyansını sunan oyunu arkadaşlarınızla beraber oynama şansınız da var yani oyun online şekilde de oynanabiliyor.

Cities: Skylines

Bir şehir inşa etme oyunu olan Cities: Skylines, sınırı olmayan bir dünyada istediğiniz tarzda şehir kurmanızı ve yönetmenize imkan tanıyan bir simülasyon oyunu.

Herkesin Mutlaka Denemesi Gereken 7 Harika Oyun 5 | Tekno Deha

Tamamen yaratıcılığınız ile oynanan oyunda, küçük bir kasabayı bir metropole çevirebilir, hatta kurduğunuz şehirden uzaya doğru bir roket bile gönderebilirsiniz.

Birçok farklı oynanış modu ve haritası ile yaratıcılığınız sınırlarını Cities: Skylines ile zorlayabilir, bakış açınıza göre bir şehir yaratabilirsiniz.

Microsoft Flight Simulator

Uçma deneyimini doruklara taşıyan Microsoft Flight Simulator, gerçekçi oynanış tarzı ve sınırsız haritası ile dünyayı baştan sona gezmenizi sağlıyor.

Herkesin Mutlaka Denemesi Gereken 7 Harika Oyun 6 | Tekno Deha

Online da oyun deneyimi sunan MFS, birçok uçak modeli ve uçuş kombinasyonu ile simülasyon keyfini doya doya yaşamanız için yapılmış en iyi oyunlardan biri.

6 popüler oyun içeren listemizin sonuna geldik.

Benzer makaleler için buraya tıklayın.

 

etiketlerETİKETLER