e
sv

HarmonyOS 2.0 Beta sürümü beş aygıt için yayınlandı

harmonyos 20 beta surumu bes aygit icin yayinlandi Jey2QzWZ | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

HarmonyOS 2.0 Beta sürümü beş aygıt için yayınlandı

10 Eylül’deki  Huawei Geliştirici Konferansı 2020 sırasında resmi olarak tanıtılan HarmonyOS 2.0‘ın hangi işlemciye sahip Huawei cihazlarına geleceği bir sızıntı ile belli oldu. 2.0’ın beta sürümünün Aralık ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Gelecek yıl, çoğu Huawei akıllı telefonları 2.0’ı destekleyecek şekilde tamamen yükseltilecek.

Huawei, ABD ambargosundan sonra kendi geliştirdiği işletim sistemi  2.0 geliştirici beta sürümünü kimi akıllı aygıtları için sundu.

Weibo’da ortaya çıkan bir sızıntı ile ortaya çıkan HarmonyOS 2.0’a sahip olacak işlemciler listesi büyük ses uyandırdı. Genel olarak bakıldığında 2.0, öncelikle Huawei’nin amiral gemisi telefonlara gelecek. HarmonyOS 2.0 bu yılın son günlerinde beta olarak sunulmaya başlanacak.

ABD yasağı sonrası Google ile ortası bozulan Huawei, kendi işletim sistemi için kolları sıvamıştı. Uzun bir müddettir geliştirme evresinde olan, hatta HarmonyOS tabanlı akıllı TV modeli de tanıtan Huaweı şirketi, birtakım akıllı telefon ve tablet modellerine beta sürecini başlattı.

huawei

Şu an için Huawei P40, P40 Pro, Mate 30, Mate 30 Pro ve MatePad Pro aygıtları için yayınlanan beta sürümünün EMUI 11 destekleyen daha fazla aygıta ulaşması bekleniyor. 2.0 beta sürümüne buradan kaydolabilirsiniz. Kaydolduktan sonra kablosuz ilişki ile beta sürümü indirebilirsiniz. Belirtmekte fayda var, güncelleme başvurusu Çince site üzerinden yapılıyor ve işletim sisteminin İngilizce ya da Türkçe lisan dayanağı bulunup bulunmadığı bilinmiyor.

Ayrıyeten HarmonyOS beta kurduktan sonra EMUI sürümünüze geri dönmek isterseniz datalarınızı yedekledikten sonra beta sürümü silip yine kullanabilirsiniz.

Teknoloji ile güncel yazılarımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI