e
sv

Hades, PC ve Switch Sürümleri Ortasında Çapraz Kayıt Dayanağı Sunuyor

hades pc ve switch surumleri ortasinda capraz kayit dayanagi sunuyor hFEbEdlb | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hades, PC ve Switch Sürümleri Ortasında Çapraz Kayıt Dayanağı Sunuyor

Supergiant Games ödüllü oyunu Hades için çapraz platform kayıt dayanağını duyurdu. Yani hem PC hem de Nintendo Switch sahibi olan oyuncular, iki platform ortasında kayıt belgelerini aktarabilecekler. Ayrıca oyuna kaldıkları yerden devam edebilecekler. Oyunun Steam ve Epic Games Store sürümlerinin bu dayanağa sahip olduğunu da not olarak düşelim.

Supergiant Games, Hades oyuncularını olası kazara üzerine yazma durumlarını önlemek için PC ve Switch sürümleri ortasında başka kaydetme yuvaları kullanmalarını öneriyor. Oyuncular artık ana menüde bir Çapraz Kaydet seçeneği bulacaklar ve bu sayede Steam yahut Epic Games hesaplarında Hades’in bir kopyasına sahip olacaklar.

Hades

Bu seçenek etkinleştirildiğinde, Switch sürümünün kaydı, oyundan çıkıldığında buluta yüklenecek ve belirlenen PC sürümünün bunlara erişmesine müsaade verilecek. PC sürümlerinin kaydetme belgeleri, başlatıcıları aracılığıyla varsayılan olarak bulutla senkronize edilecek, bu nedenle bunu aktifleştirmek için farklı bir oyun içi seçenek bulunmayacak.

Hades şu anda sadece PC ve Switch platformlarında mevcut. Öte yandan, yakında daha fazla konsol lansmanının da geleceği müjdeleniyor. Büyük ihtimalle bu sürümler ortasında da çapraz kaydetme takviyesi yer alacak. Yani Hades oyununun yapımcıları, oyunlarının bir çok kullanıcı tarafından erişilebilir olmasını istiyor gibi gözüküyor.

Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir?

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI