e
sv

Google’a Karanlık Mod Özelliği Geliyor

google karanlik mod ozelligi tekno deha | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google’a Karanlık Mod Özelliği Geliyor

Dünyanın en ünlü şirketlerinden olan Google, arama sekmesinde karanlık mod özelliğini test etmeye başladı. Sadece belli bir kişi tarafından test edilen özellik, uygun olduğunda tüm kullanıcılara açık hale gelecek. Bazı macOS ve Windows kullanan kişiler “”Artık Karanlık Tema Kullanılabilir” benzeri bir mesaj görüyor. Şirketin bu özelliği şimdilik sadece bazı kullanıcılara kullanılabilir kıldığını unutmayalım. Bir çok yerde yapılan paylaşımlara göre karanlık mod seçeneği, arama sayfasını “Gizli modda” açan kullanıcılar için kullanılabilir olabiliyor.

Google Karanlık Mod Özelliği 3 Seçenek Halinde Sunulacak

Karanlık mode özelliği aktif hale getirildiğinde Google Arama arayüzü koyu gri arka plan dışında pek bir değişime uğramıyor. Bu özelliği kullanacak olan kullanıcılar kendi zevklerine göre açık, koyu ve varsayılan sistem teması olmak üzere 3 seçeneğe sahip olacaklar.

google karanlik mod ozelligi tekno deha 1 | Tekno Deha

Getirilmesi planlanan bu karanlık mod özelliği gece kullanımı için çok işe yarayacağa benziyor. Hatta bir çok siyah aşığı gündüz kullanımında da bu özellikten vazgeçemeyecektir. Şirketin henüz test aşamasında olduğunu belirttiği bu özelliğin tam olarak ne zaman çıkacağı belli değil. Şimdilik sadece belli bir test kitlesi tarafından kullanılabiliyor.

Google Karanlık Mod Tekno Deha

Google’a karanlık mode özelliğinin gelmesinden bahsettiğimiz yazımız buraya kadardı, sizin getirilmesi planlanan bu karanlık mod özelliği hakkındaki görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve daha fazlasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.