e
sv

Google ’dan Aramalarda ‘TikTok ve Instagram’ İçin Sekme

googledan aramalarda tiktok ve instagram icin sekme UXXcGISO | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google ’dan Aramalarda ‘TikTok ve Instagram’ İçin Sekme

Toplumsal medya platformlarının bilhassa TikTok sonrası kısa görüntülere yöneldiğini biliyoruz. Tek tek öteki platformlara eklenen ‘kısa video’ özelliği artık Google’ın da ilgisini çekiyor ve yeni bir özellik test ediyor. Google taşınabilir aramalarda kısa görüntüler sekmesi eklemeye hazırlanıyor. Instagram ve TikTok görüntülerini direkt olarak arama çubuğunda gösterecek olan bu özellik short videos yani kısa görüntüler sekmesinde görülecek. Bu sayede kullanıcılar büyük bir zaman kazancı sağlamış olacak.

Google taşınabilir aramalarda kısa görüntüler için sekme ekliyor

Google kullanıcılar tarafından epeyce sevilen kısa görüntüler için aramayı ve bulmayı daha kolay hale getiren özelliğini deniyor. Şu an için test basamağında olan özellik Techcrunch’taki habere nazaran bu aslında Google’ın bir müddettir üzerinde çalıştığı bir proje. Yazılım geliştircilerinin dikkatini çeken bu özellik, bir Google yetkilisi tarafından da doğrulandı.

Test kademesinde olan bu yeni özellik kullanıcıların arama yaptıklarında ayrıyeten mevzu hakkında bir Instagram yahut TikTok görüntüsü varsa bunları farklı olarak göstermesi mantığına dayanıyor. Söylendiği kadarıyla bu özellik taşınabilir taraf için test ediliyor ve çok kısıtlı sayıda kişi kullanabiliyor. İlerleyen süreçte masaüstü tarafa taşınıp taşınmayacağı bilinmeyen bu özellik yeni keşfedildi. Şimdilik sadece mobil tarafta test edilebiliyor.

Yeni özellikte aramalar aşağıdaki gibi görünüyor. Oldukça kullanışlı göründüğü söylenebilir.

Google teknodeha

Google bildiğiniz üzere halihazırda görüntüler sekmesine sahip. Buna benzeri bir özellik olan kısa görüntülerin da arama sonuçlarında görünecek olması hayli dikkat cazip çünkü Instagram ve TikTok görüntüsü arayan ve bunları izleyen milyonlarca insan bulunuyor. Şirket bu bireylerin işini kolaylaştırmaya geliyor.

Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir?

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI