e
sv

Google Camera Go ’ya HDR Dayanağı Geldi

google camera goya hdr dayanagi geldi TvYYPpza | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google Camera Go’ya HDR Dayanağı Geldi

Google Camera uygulamasının RAM kapasitesi 2 GB’ın altında olan aygıtlarda problemsizce çalıştırılabilecek hale getirilmiş Go sürümüne bir özellik geldi. Uygulamaya son güncellemeyle HDR fotoğraf dayanağı eklendi. Bu sayede cihazı düşük donanımlara sahip olan kullanıcılar da HDR fotoğraflar çekebilecek. Google’ın bu hareketi bir çok kullanıcı tarafından olumlu olarak karşılandı.

Google Camera Go

Google Camera Go sayesinde artık düşük donanımlı Android aygıtlara sahip kullanıcılar HDR uygulanmış yüksek kaliteli fotoğraflar çekebilecekler.

HDR modunun uygulamaya ekleneceği geçtiğimiz Nisan ayında XDA-Developers tarafından duyurulmuştu lakin şimdi test basamağındaydı ve ne vakit ekleneceği tam olarak bilinmiyordu. Son güncelleme ile uygulama bu özelliğe kavuşmuş oldu.

HDR dayanağının yanı sıra uygulama kullanıcılara süratli performans, portre çekim modu, gece modu, kullanışlı bir arayüz ve özel bir fotoğraf sürece algoritması vaat ediyor.

Google Camera Go şu an için sadece Android Go işletim sistemine sahip sonlu sayıdaki aygıta yüklenebiliyor. Android Go’lu olmayan aygıtlara APK’ler sayesinde indirilebiliyor lakin bu APK’ler uygulamanın en son yayınladığı iki özelliği, gece modunu ve HDR takviyesini içermiyor. Ayrıyeten mevcut APK’ler Android 8 Oreo’nun aşağısını da desteklemiyor. Ancak ileride bu sürüm aralıkları değişebilir. Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir, siz bu uygulamayı kullanıyor musunuz?

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelerimize buradan göz atabilirsiniz.

 

Sıradaki içerik:

Google Camera Go ’ya HDR Dayanağı Geldi