e
sv

Google aramalarda ‘TikTok ve Instagram’ için sekme

google aramalarda tiktok ve instagram icin sekme 7ZYCYzyA | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Toplumsal medya platformlarının bilhassa TikTok sonrası kısa görüntülere yöneldiğini biliyoruz. Tek tek öteki platformlara eklenen ‘kısa video’ özelliği artık Google’ın da ilgisini çekiyor ve yeni bir özellik test ediyor. Google taşınabilir aramalarda kısa görüntüler sekmesi eklemeye hazırlanıyor. Instagram ve TikTok görüntülerini direkt olarak arama çubuğunda gösterecek olan bu özellik short videos yani kısa görüntüler sekmesinde yerini alacak.

Google taşınabilir aramalarda kısa görüntüler için sekme ekliyor

Google kullanıcılar tarafından hayli sevilen kısa görüntüler için aramayı ve bulmayı daha kolay hale getiren özelliğini deniyor. Şu an için test evresinde olan özellik Techcrunch’taki habere nazaran aslında Google’ın bir müddettir üzerinde çalıştığı bir proje. Yazılım geliştircilerin dikkatini çeken özellik, bir Google yetkilisi tarafından da doğrulandı.

Test basamağında olan bu yeni özellik aslında kullanıcıların arama yaptıklarında mevzu hakkında bir Instagram yahut TikTok görüntüsü varsa bunları farklı olarak göstermesi mantığına dayanıyor. Söylendiği kadarıyla bu özellik taşınabilir taraf için test ediliyor ve çok kısıtlı sayıda kişi kullanabiliyor. İlerleyen süreçte masaüstü tarafa taşınıp taşınmayacağı bilinmeyen bu özelliğin yeni keşfedildiğini söyleyelim.

Yeni özellikte aramalar şu biçimde görünüyor:

Google

Google bildiğiniz üzere halihazırda görüntüler sekmesine sahip. Buna misal bir özellik olan kısa görüntülerin da arama sonuçlarında görünecek olması epey dikkat alımlı çünkü Instagram ve TikTok görüntüsü arayan ve bunları izleyen milyonlarca insan bulunuyor. Google bu şahısların işini kolaylaştırmaya geliyor.

 

Benzer makaleler için buraya tıklayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI