e
sv

General Motors 400 KM Menzilli Elektrikli Kargo Aracını Tanıttı

gm 400 km menzilli elektrikli kargo aracini sergiledi KWWTJ8yp | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

General Motors 400 KM Menzilli Elektrikli Kargo Aracını Tanıttı

General Motors (GM), CES 2021 fuarında 400 km menzile sahip elektrikli kargo aracını kullanıcıların beğenisine sundu. İnternetten alışverişin artmasıyla teslimat sistemine bu türlü bir tahlil sunulması amaçlandı. Firma bu kapsamda için ‘BrightDrop’ isimli yeni lojistik projesini duyurdu.

Kelam konusu proje için 27 milyon dolar üzere bir bütçenin kullanıldığı haberlere yansıdı. Elektrikli araç üretimine tartı veren firma, gelecekte elektrikli arabalarla yapılacak olan teslimatlarda değerli hisseye sahip olmak istiyor.

400 km menzilli elektrikli kargo aracı bu yıl piyasada

CES 2021 fuarında görücüye çıkan ve 250 mil menzile sahip olduğu aktarılan araçla birlikte firmanın farklı maksatlarda elektrikli araçları piyasaya sunacağı duyuruldu. Birinci aracın EP1 isimli paletli ve 5 km sürat yapabilen bir araç olduğu belirtildi. Bu aracın 90 kg civarında yük taşıyabileceği ve raf sistemine sahip olan depolarda da çalışabileceği aktarıldı.

400 km menzilli elektrikli kargo aracı sayesinde iş yükünün azalacağı, çalışmaların daha süratli olacağı ve boşa harcanan vaktin önüne geçileceği belirtildi. Şirket yetkilileri, ölçüsüz ve emniyetsiz bir formda yapılan teslimatlara tahlil olunacağı, teslimat sırasında yaşanan kırılma ve bozulma üzere aksiliklerin önüne geçileceğini aktardı. Bunun sayesinde de faaliyetlerin kısa periyodik olacağı aktarıldı.

GM’nin ABD’nin önde gelen kargo firmalarından FedEx ile deneme yaptığı duyuruldu. Bu denemede ve EP1 ile çalışanların yüzde 25 daha fazla paket işleyebildiği belirtildi.

General Motors Tekno Deha

EP 1’in bu yıl piyasaya sunulacağı duyuruldu. Yeni yılla birlikte üretimin EP1 üretiminin başladığı ve sonraki amaç olarak 4 bin 500 kg yük taşıyabilen, 400 km menzilli EV600 isimli kamyonun piyasaya sunulacağı belirtildi.

EV600 modelinin güvenlik için hareket algılayıcı sensörlere sahip olacağı, 120kW DC süratli şarj dayanağı ile şarj olacağı ve 2021’in son sonunda kendisini göstereceği aktarıldı. Ayrıyeten birçok araçta bulunan şerit takip sistemi, tuşla denetim edilebilen kapılar, geniş kabin yürüme alanları vb. özellikler, EV600’de de olacak.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI