e
sv

Galaxy Z Fold 3 ve Flip 3 ekran özellikleri sızdırıldı

galaxy z fold 3 ve flip 3 ekran ozellikleri sizdirildi FQcdEeNb | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Flip Lite için ekran özellikleri sızdırıldı. Ünlü analist Ross Young tarafından paylaşılan sızıntıya nazaran Samsung’un 2021 yılında 3 yeni katlanabilir modelle karşımıza çıkacağı da katılaşmış oldu.

Samsung Galaxy Z Fold 3 ekranı için S-Pen ayarı

Dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden biri olan DisplaySearch Baş Analisti Ross Young, Xiaomi sonrası Samsung katlanabilir telefon serisi Galaxy Z için de elde ettiği ekran özellikleri sızıntısını paylaştı.

Buna nazaran Galaxy Z Fold 3 ekranı tam açıldığında 7,55 inç boyutunda karşımıza çıkacak. Bu oran selefi olan Fold 2 modelinde yer alan 7,59 inçten daha küçük bir yapıda.

galaxy z fold 3 ve z flip 3 ekran ozellikleri sizdirildi 2 | Tekno Deha

Telefon kapandığında ise karşımıza 6,23 inç boyutunda bir ekran boyutu çıkacak. Bu ekran 5: 4 en uzunluk oranında ve 2208 × 1768 piksel çözünürlüğe sahip olacak.

Bu ekranın piksel yoğunluğu ise 375 ppi düzeyinde olacak. Sızıntıları genelde tutan analist Ross Young’a nazaran ekran büyüklüğünde meydana gelen bu küçülmenin kaynağı ise S-Pen.

galaxy z fold 3 ve z flip 3 ekran ozellikleri sizdirildi 1 | Tekno Deha

Galaxy Note serisinden tanıdığımız dokunmatik kalem S-Pen böylelikle birinci kere farklı bir Samsung akıllı telefon modelinde kullanılmış olacak.

Galaxy Z Flip 3 ve  Z Flip Lite ekranları ise tıpkı büyüklükte yani 6,67 inç boyutunda karşımıza çıkacak. Şu an için bu ekranların özellikleri sızdırılmasa da, Roos Young’un aktardığına nazaran Galaxy Z Flip 3 modeli 120Hz yenileme oranına sahip bir ekran kurulumuna sahip olabilir. Galaxy Z Flip Lite için ise daha düşük çözünürlüklü bir ekran kullanılması bekleniyor. 

Samsung birinci olarak 2019 yılında karşımıza çıkardığı Galaxy Fold modeliyle, katlanabilir telefon için öncü markalardan biri. Firma şimdiye kadar istediği satış muvaffakiyetini gösteremese de, 2021 yılı ile birlikte katlanabilir ekranlı telefonların çok daha fazla talep görmesi bekleniyor.

Galaxy Z Fold 3 ekran özellikleri sizce nasıl olmuş? 2021 yılında katlanabilir ekranlı telefonlar sizce tanınan hale gelebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

 

Benzeri makaleler için buraya tıklayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI