e
sv

Galaxy S21, S20’ye Göre Yüzde 35 Daha İyi Pil Ömrü ile Gelebilir

galaxy s21 s20ye gore yuzde 35 daha iyi pil omru ile gelebilir jef1VknD | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung ’un son zamanlarda amiral gemisi cihazlarında ön planda tuttuğu Exynos yonga setine karşı kullanıcılar tarafından çok büyük eleştiriler gelmişti. Özellikle Samsung Galaxy S21 cihazında kullanılacak yonga seti olan Exynos 2100, olumsuz düşüncelerin aksine büyük bir emeğin ürünü olarak istenilen performansı sunabilir.

Geçen ay ise , Samsung Galaxy S21 Exynos 2100 yonga setine sahip modelin performans sonuçları ortaya çıkmıştı. Exynos 2100 ’e sahip model, gücünü Snapdragon 888’den alan Galaxy S21’den daha iyi performans verdiğini gözlemlemiştik.

Galaxy S21, S20’ye Göre Yüzde 35 Daha İyi Pil Ömrü ile Gelebilir

Bugün ulaşılan bilgilere göre ise Exynos 2100, Exynos ile çalışan S20’den % 35’e kadar daha iyi pil ömrüne sahip olacak ki bu çok büyük bir gelişme. Samsung’un uzun yıllardır kendi yonga seti üzerinde çabalamasıyla gelen bu başarı diğer üreticilerin de Exynos yonga setine daha sıcak bakmasını sağlayabilir. Zira Xiaomi, Vivo ve Oppo gibi markaların gelecek sene Exynos yonga setlerini kullanabilecekleri gibi söylentiler etrafta uzun zamandır dolaşıyor.

Bu veriler ışığında da kullanıcıların Galaxy S21’e yönelmesi olağan gibi duruyor. Ama ne yazık ki, Exynos 2100 ile çalışan Galaxy S21’in dünyanın her yerinde bulunma ihtimali yok. Örneğin ABD’de Exynos varyantının ülkede satışa sunulma olasılığı düşük olduğundan, kullanıcıların Snapdragon 888 tarafından desteklenen S21’i seçme şansı var. Ülkemizde de buna benzer bir durum yaşanıp yaşanmayacağı belli değil.

Sitemizdeki benzer içerikli makaleler için: teknodeha.com

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI