e
sv

Forza Horizon 4 Oyun Ses Problemi [2022]

Forza Horizon 4 Oyun Ses Problemi
avatar

Enes Sivri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Forza Horizon 4, oyun dünyasının en sevilen açık dünya yarış kategorisindeki oyunlardan bir tanesidir. 2018  yılında  Playground Games tarafından geliştirilen bu oyun internet dünyasının en popüler oyunlarından bir tanesidir. Bu yazımızda ise sizlerle birlikte forza horizon 4 oyun ses problemi çözümünü paylaşarak sizlere yardımcı olacağız.

Forza Horizon 4

Forza serisinin 4.serisi olan Horza 4, içerisinde 450’den fazla lisanslı araç ile oyuncularını karşılamaktadır. İngiltere’de geçen bu oyun grafik ve yapı olarak harika bir atmosfer yaşatmaktadır. Büyük Britanya’nın büyük kırsalında bulunan tepeler, kros yapısı ile sürüşler gibi birçok özellik sizleri beklemektedir.

Oyun yarışların yanı süre açık bir dünya olması nedeniyle çok daha adından bahsettirmektedir. Günler, mevsimler, saatler gibi faktörlerin değişmesi ile çok daha tatlı bir oyun deneyimi yaşatmaktadır. Grafik konusunda gayet iyi bir iş çıkaran forza horizon 4, oyun mekanizması olarak extra bir deneyim yaşayacaksınızdır.

Oyun içerisinde yaz mevsiminden sonbahara geçişlerde yollar üstünde bataklıklar, çamurlu yollar çıkarken kış mevsiminde yolların kar olması ile birlikte sürüş deneyimi çok daha zor hale gelmektedir. Bu tür özelliklerin bir yarış oyununda olması en büyük faktörlerden bir tanesidir. Oyuncular genel olarak yarış oyunu denildiğinde tercih edilen oyun Forza Horizon 4 oyunu olmaktadır. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan forza horizon 4 ses gelmiyor sorununun çözümünü paylaşarak adımlarına kısaca bir göz atalım.

Forza Horizon 4 Oyun Ses Problemi

Forza Horizon 4 Oyun Ses Problemi

Forza Horizon 4 Ses Problemi

İnternette ve forumlardan edindiği bilgiye göre maallesef oyun içerisinde ses gelmeme gibi problemler yaşanmaktadır. Bunun üstüne araştırmalar yaparak çözüm yollarını sizlerle paylaşmak istedim.

Görüşme Modunu Devre Dışı Bırakma

Oyunu kulaklık takarak oynuyorsanız ve ses gelmiyorsa büyük ihtimalle bu çözüm yolu işe yarayacaktır. Eğer sistem Free AG gibi farklı modlar kullanıyorsa büyük ihtimalle iletişim yani görüşme modunda kalmış olabilir.

 • İlk olarak Denetim Masası kısmına giriyoruz.
 • Buradan Donanım ve Ses ayarlarına giriş yapalım.
 • Açılan ekran üzerinden Free AG seçeneğini devre dışı bırakalım.

Bu işlemi tamamladıktan sonra sorun büyük ihtimalle çözülecek ve oyun içerisinde sesi rahat bir şekilde duyacaksınızdır.

Driver Güncelleme Yapın

Bilgisayarınızda kullanmış olduğunuz ses sürücüsü eğer eski ise bu tür bir problem ile karşılaşmanız normaldir. Bu sebepten dolayı driver booster gibi yazılımlar kullanarak ses sürücüsünü otomatik olarak güncelleyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle birlikte forza horizon 4 ses problemi, forza horizon 4 ses gelmiyor sorunu başlıkları adı altında paylaşımda bulunmaktayız. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle kolaylıkla paylaşabilirsiniz.