e
sv

Fortnite, Artık Düşük Donanımlı Bilgisayarlarda Daha İyi Çalışacak

fortnite artik dusuk donanimli bilgisayarlarda daha iyi calisacak VMTqeatT | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Fortnite, Artık Düşük Donanımlı Bilgisayarlarda Daha İyi Çalışacak

Epic Games, Fortnite oyunu üzerinde daha düşük özellikli donanıma sahip oyunculara yönelik çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Geliştirici Epic Games, Fortnite‘ın eski bilgisayarlarda daha iyi çalışmasını sağlamak için bazı ince ayarlar yapmaya devam ediyor.

Stüdyo, web sitesindeki bir gönderide, battle royale oyununun daha düşük özellikli donanımlarda daha iyi çalışmasını sağlayan isteğe bağlı Performans Modunu duyurdu. Fortnite’ın daha iyi performansla çalışmasını isteyen kullanıcılar CPU ve GPU taleplerini hafifletmek için görsel kaliteden vazgeçiyor.

Fortnite

Bu yeniliği etkinleştirmek için kaydolmanız gerekiyor. Bunu yapmak için Epic Games Launcher’a gidin ve Kütüphanede Fortnite’ın yanındaki üç noktaya tıklayın. Oradan Seçenekler’e tıklayın ve Yüksek Çözünürlüklü Dokuları kaldırma, depolama alanında 14 GB tasarruf ve sabit sürücünüzdeki toplam Fortnite boyutunu yalnızca 17 GB’a getirmek seçeneği sunulacak.

Epic Games ayrıca eski donanımlarda Fortnite oynayanların daha akıcı bir oyun deneyimi yaşamaları için SSD kullanmalarını ve en az 6 GB RAM’e sahip olmalarını öneriyor.

Epic Games, “Performans modu, kare hızını artırmak için oyun içi görsel kaliteyi düşürüyor ve kullanıcıların Fortnite sistem gereksinimlerini karşıladıkları sürece oyuna girmeleri ve oyunu deneyimlemeleri için harika bir yoldur” açıklamasını yaptı.

“Yüksek çözünürlüklü dokuları kaldırma seçeneği eklenecek. Bunun yanı sıra oyuncular artık her zamankinden daha hızlı giriş yapabilir ve yine de istendiği gibi oyunun tadını çıkarabilir.”

Epic Games’in Fortnite’ı düşük donanıumlı cihazlarda da çalışabilecek hale getirmesi güzel bir şey.

Sitemizdeki benzer içeriklere buradan göz atabilirsiniz.

 

 

Sıradaki içerik:

Fortnite, Artık Düşük Donanımlı Bilgisayarlarda Daha İyi Çalışacak